Jarošíkovi roste pod rukama obří talent. Líbí se mi, jak trénuje a jak to pak přenáší na hřiště, říká o Čičovském

Jarošíkovi roste pod rukama obří talent. Líbí se mi, jak trénuje a jak to pak přenáší na hřiště, říká o Čičovském

Ve druhé nejvyšší soutěži se vyloupla hvězdička, která by mohla brzy nakouknout i mezi elitu. Je jí sedmnáctiletý teenager Adam Čičovský, jenž obléká trikot nyní rozjetého Ústí nad Labem.

V barvách severočeského celku již debutoval minulou sezonu a tehdy ve FNL stihl 7 startů a 248 odehraných minut. V právě probíhajícím ročníku 2020/2021 už je vytížení bývalého juniora Dynama Drážďany mnohem větší, když odehrál ve všech sedmi dosavadních kolech kompletní minutáž a navíc přidal i dva přesné zásahy.

Nedávný skalp ambiciózní Viktorie Žižkov zařídil v podstatě sám. Jednu branku vítězů vstřelil, u druhé asistoval. "Je skvělé, že se ze své pozice dostane metr před čáru. Měl asistenci i při Kušejově gólu proti Viktorii, Adam je důležitý hráč. A nezáleží, kolik mu je. Líbí se mi, jak trénuje a jak to pak přenáší na hřiště. Nemám rád rychlé soudy, ale on už odehrál šest takhle skvělých zápasů. Pořád roste a jsem zvědavý, kam až poroste,“ mnul si ruce jeho nadřízený Jiří Jarošík, jehož slova zazněla na idnes.cz.

Čičovský se vrátil do Čech před rokem a to kvůli tomu, aby si vyzkoušel dospělý fotbal dříve. Na německou školu a vůbec přístup však nedá dopustit. "Asi bych tam neměl úplně jisté místo v základu, zato tady šance dostat se do A-týmu byla. A asi jsem zvolil správně. Německý fotbal se ale do mě dostal a teď se mi to hodí. Všechno hraju na sto procent. Kluci v Německu mají úplně jiný přístup k tréninku a příprava je na jiné bázi. Moc mi to dalo a strašně pomohlo v přechodu do chlapského fotbalu," pokračoval na idnes.cz záložník, který oslaví plnoletost až příští měsíc.

I když ve svém věku vyniká, mezinárodní pozvánky mu zatím unikají. Středopolaře to však netrápí a o to více se soustředí na svůj klub. "Na dospělý fotbal jsem si už zvyknul, druhá liga je hodně bojovná a běhavá. Jinde než na střední záloze si to ani neumím představit. Sice jsem začínal v útoku, ale od U15 mám už jen tu současnou pozici. Nejsem v žádném nároďáku, uvidíme, to není na mě. Ani to teď nepovažuji za důležité, podstatné je pro mě hrát v klubu a předvádět kvalitní fotbal," ubezpečil na serveru idnes.cz kolega Kušeje, Bazala, Tvrdoně a spol.

Ústí je momentálně třetí a po repre pauze ho čeká souboj s druhou Líšní, ve kterém půjde o hodně. "Asi málokdo čekal, že budeme tak vysoko, ale my si věřili už od začátku. Máme dobrý mladý tým. Je krásné být nahoře, chceme se tam udržet. A já se chci udržet v sestavě. Jsem strašně rád, že jsem se chytil," uzavřel pozitivně naladěný talent, jehož vyjádření vyšlo na idnes.cz.

Dluhy na Žižkově jsou minulostí. Netajíme se tím, že do 1. ligy chceme, zní z tábora Viktorie