Louda chce udělat z dolního Žižkova chloubu Prahy 3. Nedokáže si představit, že by radnice jeho nabídku odmítla

Louda chce udělat z dolního Žižkova chloubu Prahy 3. Nedokáže si představit, že by radnice jeho nabídku odmítla

FK Viktoria Žižkov, které patří v aktuálním ročníku FNL čtvrté místo a to hraje své domácí duely v azylu na Proseku, učinila kvůli stadionu finální nabídku směrem k vedení třetí městské části Prahy.

Dialog o budoucích investicích, závazcích a podmínkách přechodu stadionu v Seifertově ulici do klubového vlastnictví se táhl více než dva měsíce a byl velmi intenzivní.

Oficiální odpověď města však nepřišla. I proto se majitel tradiční značky Martin Louda a předseda představenstva Milan Richter rozhodli svou nabídku zveřejnit a členům rady MČ Prahy 3 poslali otevřený dopis, jehož přesné znění ze stránek fkzv.cz přikládáme níže...

"Dohoda s radnicí je pro nás prioritou číslo jedna. Udělali jsme v posledních měsících maximum pro to, aby se na Viktorce už dávno pracovalo. Upřímně, za naši stranu jsme připravili opravdu velkorysou nabídku. Když se na to podívám naprosto s čistou hlavou, musíme se dohodnout do Vánoc. Pokud radnice s nabídkou nesouhlasí, musí to říct hned, protože pak bude muset licenci získat sama. Já osobně už jsem lehce netrpělivý, protože nabídku má radnice na stole od začátku září, na jednání se zástupci všech stran v zastupitelstvu nám byla slíbena zpětná vazba do konce října a stále nemáme oficiálně vůbec nic. Samozřejmě už se ptá i licenční manažer FAČR. Opět bez odpovědi. Když se podívám na to, co nabízíme, nedokážu si představit, že by to radnice mohla odmítnout. Jsem ochoten vložit další své peníze do záchrany profesionálního fotbalu na Žižkově a jediné co k tomu potřebuji je souhlas radnice se začátkem první etapy rekonstrukce, a poté aby souhlasili s tím, že začneme pracovat na našem plánu udělat z dolního Žižkova chloubu Prahy 3. Doufám, že odpověď dostaneme brzy a udělá všem fanouškům Viktorky velkou radost,“ uvedl k situaci Martin Louda, majitel FK Viktoria Žižkov.

Nejdůležitější body nabídky klubu směrem k vedení MČ Praha 3:

1. Okamžitá investice 25 milionů korun pro získání profesionální licence

2. Investice 40 milionů do rekonstrukce a modernizace po převedení stadionu do majetku klubu

3. Investice 20 milionů do vybudování tréninkového zázemí pro mládež na Praze 3

4. Klub do 10 let od uzavření dohody vybuduje nový stadion

5. Možnost zpětného odkupu v případě, že klub nový stadion nepostaví."

Dluhy na Žižkově jsou minulostí. Netajíme se tím, že do 1. ligy chceme, zní z tábora Viktorie