Sedmdesátimilionový Pépé je v Arsenalu nespokojený. Vysvobodí ho konkurence?

Sedmdesátimilionový Pépé je v Arsenalu nespokojený. Vysvobodí ho konkurence?

Nejdražší posilou v historii Arsenalu je Nicolas Pépé. Ten přišel loni v létě z Lille za 72 milionů liber z francouzského Lille. Jenže v Arsenalu nastupuje Pépé pouze sporadicky, na což si stěžoval i v posledním rozhovoru pro francouzský Canal+. Podle anglických médií je v tuto chvíli pravděpodobnější, že se Pépé v případě odchodu z Arsenalu přesune do jiného týmu Premier League, než že by se vrátil do Francie.

„Můj největší cíl je, abych hrál víc. Aspoň o trochu. Hráč, který hraje, je šťastný. Já nejsem šťastný. Je to frustrující, celý týden trénovat, když víte, že pak při zápase budete zase jen na lavičce. A role žolíka? To už je na mně, abych trenérovi ukázal, že mám na víc,“ nechal se Pépé slyšet v nedávném rozhovoru pro francouzský Canal+.

Pépé se narodil Francii, na seniorské úrovni však reprezentuje Pobřeží Slonoviny, tedy rodnou zemi svých rodičů. Pětadvacetiletý křídelník či útočník nikdy nebyl považován za velký talent a začalo se mu skutečně dařit až ve dvaadvaceti letech v Lille. Tam se mu podařilo nastřílet pětatřicet ligových gólů během dvou sezón a v létě 2019 putoval do Arsenalu.

Během první sezóny v Arsenalu Pépé skóroval v Premier League pětkrát v jednatřiceti zápasech, do kterých nastoupil. Letos zasáhl do sedmi zápasů a trefil se jednou.