Slova Garyho Nevilla dávala hlavu a patu, přiznal Hladký, který je o postupové kvalitě Salfordu přesvědčen

Slova Garyho Nevilla dávala hlavu a patu, přiznal Hladký, který je o postupové kvalitě Salfordu přesvědčen

Zřejmě nejambicióznější značkou současné čtvrté anglické ligy League Two je manchesterský celek Salford City, jehož většinovým vlastníkem je singapurský byznysmen Peter Lim, který se dělí o podíly se šesti legendami Rudých ďáblů Nicky Buttem, Philem Nevillem, Gary Nevillem, Paulem Scholesem, Davidem Beckhamem a Ryanem Giggsem.

Cílem by měl být postup do League One, kde už operují mužstva jako Ipswich, Charlton, Hull, Sunderland, Portsmouth, Blackpool či Wigan. Nynější desáté místo proto majitele netěší...

"Když to vezmeme z pohledu umístění, desátá příčka není ideální. Ale máme jeden zápas k dobru na půdě předposledního, který když zvládneme, dotáhneme se nahoru a na třetího budeme ztrácet jen dva body. Tabulka je extrémně vyrovnaná," přiznala v Deníku Sport klubová jednička Václav Hladký, který stál mezi třemi tyčemi ve všech dosavadních deseti duelech.

Tým už má za sebou dokonce i trenérský záskok v podobě výpomoci Paula Scholese. "Když jsem do klubu přicházel, všude se mluvilo o tom, že sezonou suverénně prolítneme, ale i v League One nebo v Championship jsou od prvního do desátého místa minimální bodové rozdíly. Potvrzuje se, že v Anglii je to pokaždé pořádná jízda až do posledního kola. A to jich máme 46. Samozřejmě by bylo příjemnější být hned od začátku na postupových místech, kam patříme, ale pořád jsem o naší kvalitě přesvědčený. Přišlo asi šest kluků do základu, chce to čas. Nehledě na to, že byl po pátém kole odvolán trenér," připomněl na webu iSport.cz brzy třicetiletý strážce svatyně s libereckou minulostí.

Podle 192 centimetrů vysokého Hladkého to údajně nebyl podle výsledků, protože stratég šel z kola ven, aniž by v soutěži prohrál. "My jsme po pěti kolech měli dvě výhry, tři remízy, v poháru jsme postoupili přes Rotherham z Championship a vypadli až s Evertonem. Jenže přišel Gary Neville a řekl, že trenér sice za poslední dva roky odvedl kus práce a postoupil, ale s ohledem na kvalitu týmu nejsme tolik dominantní. Pro nás hráče to bylo složité, ale jeho slova dávala hlavu a patu. Chvíli nás pak vedl Paul Scholes a od minulého týdne máme nového trenéra Richieho Wellense, který minulý rok postoupil se Swindonem do League One," uzavřel na stránkách Sportu zkušený gólman z Peninsula Stadium pro více než 5 tisíc diváků.

V pátek se jeho tým představí na půdě hůře postaveného Boltonu Wanderers.

Titul v Anglii? Nevím kdy, ale svou pílí se k tomu nějak dostanu, hlásí Svitková

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.