Kdybychom neměli výsledky, systémové věci by kluci tolik nebrali, říká Jarošík. Jakého Francouze brzy představí?

Kdybychom neměli výsledky, systémové věci by kluci tolik nebrali, říká Jarošík. Jakého Francouze brzy představí?

Jedním z největších překvapení aktuálního druholigového ročníku je severočeský celek FK Ústí nad Labem, který nedávno skalpoval Viktorii Žižkov a v tabulce je třetí se tříbodovou ztrátou na vedoucí východočeské Votroky.

Kouč Army Jiří Jarošík však v žádných oblacích nelétá. Tím spíš, že má jeho soubor před sebou výjezd právě na půdu Hradce Králové. "Pohled na tabulku je hezký, ale budu počítat zajíce až po honu,“ ozřejmil bývalý spolupracovník Davida Holoubka z Liberce i Ružomberoku.

Ústí je jeho první štací v roli hlavního trenéra a hned je před tradičními pražskými značkami Viktorií Žižkov i Duklou. "Druhá liga není tak sledovaná, žádný enormní tlak v ní není. Navíc my nejsme velký a ambiciózní tým, který by měl mít nejvyšší cíle. Pojedeme si pořád to svoje, dobře trénovat, dobře se připravit na soupeře, dobře hrát,“ pokračoval na webu idnes.cz třiačtyřicetiletý odborník.

Mladé pušky Kušej, Čičovský a spol. hltají každé jeho slovo. "Jde to ruku v ruce. Kdybychom neměli výsledky, nějaké systémové věci by kluci tolik nebrali, tolik by to nefungovalo. Zato teď asi sami vidí, že to je účinné, což je pozitivní pro všechny strany," liboval si na serveru idnes.cz nástupce Aleše Křečka.

Brzy by mohl v ústeckém dresu debutovat i francouzský teenager Matthew Cantin (18), jenž už byl v posledním kole připraven na lavičce. "Trénuje tady dva tři měsíce, teď se dotáhl přestup. Je šikovný levák, křidýlko, rychlý, mladý, perspektivní, zajímavý. Přišel jako volný hráč, neměl profesionální smlouvu. Jinak už kádr zůstane, jak je. Nám patnáct šestnáct hráčů stačí, aspoň si zahrají všichni a mají šanci se ukázat. Kluky jsem pochválil, jak trénují. Jsem rád, že bodují a hrají dobře," uzavřel bývalý fotbalista Sparty, Chelsea či Celtiku, jehož vyjádření nabídl web idnes.cz.

V šestnácti hrál ligu za Žilinu i MS do 17 let, nyní bude oblékat desítku v Karviné