Ronaldo dal Juventusu ultimátum. Jaká je podmínka pro setrvání v Turíně?

Ronaldo dal Juventusu ultimátum. Jaká je podmínka pro setrvání v Turíně?

Cristiano Ronaldo kope za Juventus Turín už třetím rokem. Jaké byly první dvě sezóny hvězdného Portugalce v Itálii? A je ta třetí i zároveň tou poslední?

Odpověď na ani jednu otázku vlastně ani nevíme. Individuálně se Ronaldovi dařilo, stihl vstřelit už více než 50 ligových gólů v Serii A, ani v jedné sezóně se ale (ač těsně) nestal nejlepším střelcem italské ligy. V obou sezónách ale získal Scudetto a během svých prvních dvou let v Itálii se stal dvakrát italským mistrem.

A individuálně se Ronaldovi daří i v této třetí sezóně, Juventusu to ale pod vedením trenéra Pirla zatím moc nešlape. Klíčová je ale v případě hvězdného Portugalce Liga mistrů, kterou vyhrál jednou v Manchesteru United a čtyřikrát v Realu Madrid a od začátku deklaroval, že zisk ušatého poháru s Juventusem je pro něj absolutní priorita.

A je dost možné, že v případě třetího neúspěchu v řadě by byl Cristiano Ronaldo ochotný Juventus opustit. V první sezóně jeho tým nestačil na Ajax a ve druhé sezóně vypadl s Olympiquem Lyon. Může se stát, že pokud Juventus neobhájí ligový titul a nebo neudělá úspěch v Lize mistrů, je klidně možné, že o svou největší hvězdu přijde. Některá média totiž píší, že úspěch Ronaldova podmínka