Jsme po gólu na pokrají sesypání, nešetřil Horváth slov po debaklu na Slovácku

Jsme po gólu na pokrají sesypání, nešetřil Horváth slov po debaklu na Slovácku

Příbram chtěla využít reprezentační pauzu k zisku tří, nebo alespoň jednoho, bodů z dohrávky 4. kola Fortuna ligy se Slováckem, z Uherského Hradiště však po nepovedeném utkání odjíždí s debaklem 1:5 jako poslední tým tabulky.

V utkání byly k vidění tři penalty, dvě z nich proměnilo Slovácko a jednu Příbram. Kromě toho se ale domácí zmohli na tři branky ze hry, zatímco Příbram jinou trefu obstarat nedokázala. „Dostali jsme pět gólů, není to pro nás při pohledu na tabulku jednoduchá situace,“ prozradil kouč posledního týmu tabulky Pavel Horváth.

„Vstupovali jsme do utkání s odvahou, ale neměli jsme kvalitu po zisku balonu a s tím souvisely velké ztráty. Rozhodí nás každý gól, co dostaneme, chybí nám sebevědomí. Ztrácíme jednoduché míče, za což jsme trestáni kvalitnějšími týmy. Když dostaneme druhý gól, jsme na pokraji sesypání. Snížení z penalty bylo sice povzbudivé, ale k lepšímu výsledku nás to nenasměrovalo,“ pokračoval příbramský trenér.

Slovácko naopak získalo první vítězství od 12. září a momentálně se drží ve středu tabulky. „My jsme potřebovali toto utkání výsledkově zvládnout, abychom se dostali do středu tabulky. Chtěli jsme dostat Příbram pod tlak, což se nám dařilo, ale chyběl nám lepší výběr místa a dohrávání situací. Po gólu z hráčů spadla nervozita, po přestávce jsme pokračovali v tlaku a dotáhli duel do vítězného konce," prozradil šéf Slovácka Martin Svědík.

"Chytli jsme se střelecky, snad nám to vydrží. Dnes chválím tým za tři body i za způsob, jak k nim dospěl,“ uzavřel trenér týmu z Uherského Hradiště své hodnocení. Liga pokračuje za týden kompletním osmým kolem, kdy se Slovácko představí na hřišti Baníku Ostrava a Příbram přijede na hřiště Zbrojovky Brno.

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.