Juventus se s Dybalou nedokáže dohodnout, Argentinec vyhlíží odchod

Juventus se s Dybalou nedokáže dohodnout, Argentinec vyhlíží odchod

Šestadvacetiletý útočník Juventusu Turín Paulo Dybala má v klubu smlouvu do léta 2022. Podle italského deníku Gazzetta dello Sport "se Juventusu nedaří" dohodnout se s Dybalou na prodloužení kontraktu. Dybalu v letošní sezóně zatím brzdila zranění, do hry se začal dostávat až od konce října.

Loňská sezóna však Dybalovi narozdíl od té předloňské alespoň relativně vyšla. Šestadvacetiletý Argentinec hraje za Juventus od roku 2015, kdy přišel za 40 milionů eur z jihoitalského Palerma. Hned v první sezóně si připsal 19 ligových gólů, během dalších dvou sezón skóroval v Serii A 33krát.

S ohledem na svůj nízký věk se okamžitě v Evropě stal žhavým zbožím. Juventus ho však v perném létě 2018 dokázal udržet. Sezóna 2018/19 však vůbec nedopadla podle Dybalovo představ, vstřelil totiž pouze 5 ligových gólů, ačkoliv za Juventus nastupoval pravidelně. Loňskou sezónu už Dybala vstřelil 11 gólů a dařilo se mu i v evropských pohárech.

Co se mu však nedaří, je právě prodloužení smlouvy se stávajícím zaměstnavatelem. Podle italského deníku Gazzetta dello Sport je s Dybalou dlouhodobě spojován anglický Manchester United, který by chtěl šestadvacetiletého argentinského útočníka do svého týmu nastálo přivést.