Guardiola připravuje nejdražší příchod v historii City, padne stomilionová hranice

Guardiola připravuje nejdražší příchod v historii City, padne stomilionová hranice

Manchester City plánuje přivést nejdražšího hráče ve své historii. Navzdory pověsti bohatého klubu Manchester City doposud za jednotlivé hráče v měřítku dnešní doby příliš neutrácel. Současnou nejdražší posilou v historii City je totiž Kevin De Bruyne, který přišel za 68 milionů liber z německého Wolfsburgu.

Pep Guardiola však podle britského Daily Staru připravuje rekordní nabídku ve výši 100 milionů britských liber na záložníka Aston Villy Jacka Grealishe. Pětadvacetiletý záložník Aston Villy je považován za opravdovou hvězdu anglické Premier LEague od loňské sezóny, kdy se hned po postupu svého klubu prezentoval skvělými výkony v nejvyšší soutěži.

Leccos společného má Grealish i s jiným záložníkem, který je v tuto chvíli v Anglii velmi žádaný, Declanem Ricem. V mládežnických kategoriích totiž Grealish reprezentoval Irsko, pozvánku do tamního A-týmu však odmítl s tím, že si počká na nabídku z Anglie. A ta přišla. V srpnu byl Grealish poprvé nominován do A-týmu Anglie a už si v jejím dresu připsal tři starty.

V letošní sezóně je Grealish oporou Aston Villy, v jejímž dresu si připsal sedm ligových startů a čtyři vstřelené góly. Po sezóně 2018/19, ve které Aston Villa postoupila z druhé anglické ligy do Premier League, byl Grealish zařazen do týmu sezóny druhé nejvyšší anglické soutěže.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.