Španělská média šokovala. Real přivede Mbappého, až bude vakcína proti Covidu

Španělská média šokovala. Real přivede Mbappého, až bude vakcína proti Covidu

Jedním z nejžhavějších zboží současné fotbalové Evropy je bezpochyby útočník Paris Saint-Germain Kylian Mbappé. Už od jeho ranných let se o něm mluví v souvislosti s Realem Madrid, kde byl na testech v žákovském věku. Sám Mbappé přiznal, že Real byl vždy jeho nejoblíbenějším klubem a není tedy vyloučeno, že tam jednoho dne zamíří.

Po začátku letošní sezóny se podle francouzských médií jednání stupňovala, Real chtěl přivést Mbappého už v lednu, následně preferoval možnost ho odkoupit až po sezóně. Svojí verzi přinesl španělský deník OK Diario. Podle zdrojů OK Diairo totiž Mbappého Real přivede, až bude k dispozici vakcína na onemocnění Covid-19.

Důvod? Vakcína podle vedení Realu přinese větší stabilitu ve fotbale, Real bude moci znovu počítat s prodanými vstupenkami a fotbal se ekonomicky vrátí do normálu. Za současné situace je pro madridský velkoklub finančně velmi riskantní přivádět hvězdu Mbappého typu.

Laicky přeloženo, pokud bude globálně uznávaná vakcína k dispozici do ledna, což je velmi nepravděpodobné, bude Mbappého Real chtít přivést už v lednu. Pokud se fotbal začne vracet do normálu, tak ho bude Real chtít přivést v létě apokud ani do té doby nebudou moci diváci v Evropě volně na stadiony, bude ho chtít přivést později.

Mbappé mezitím jedná o prodloužení smlouvy s PSG, což potvrdil i sportovní ředitel Paříže Leonardo. Jednadvacetiletý útočník Mbappé odehrál doposud za Paříž 137 zápasů, ve kterých vstřelil 97 gólů.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.