Liverpool nemusí platit Gomeze, FIFA jeho plat pokryje

Liverpool nemusí platit Gomeze, FIFA jeho plat pokryje

Liverpool se potýká se zraněním dvou důležitých hráčů své defenzívy. Na marodce jsou v tuto chvíli Virgil van Dijk, který bude pravděpodobně chybět až do konce sezóny a Joe Gomez, který může podle posledních vyšetření chybět až 7 mesíců. Zatímco van Dijkovi bude plat po celou dobu rekonvalescence hradit Liverpool, Gomeze bude až do jeho uzdravení platit FIFA.

Důvod? Van Dijk se zranil v zápase Premier League za Liverpool a Joe Gomez se zranil na srazu anglického národního týmu během tréninku. Reprezentanti Anglie totiž spadají do programu ochrany FIFA a proti zraněním na reprezentačních srazech jsou pojištěni. Plat Gomeze tedy po dobu jeho rekonvalescence půjde z účtu FIFA.

A pro světovou zaštiťující organizaci fotbalu určitě nepůjde o nic levného. Gomezův plat totiž dosahuje částky 80 tisíc liber týdně a pokud bude chybět skutečně 7 měsíců, může FIFA zaplatit až 2 miliony britských liber.

Třiadvacetiletý Gomez působí v Liverpoolu od roku 2015, kdy přišel za 3,5 milionů liber z Charltonu. Od té doby odehrál Gomez, jakožto střední obránce, za Liverpool 79 zápasů v anglické Premier League. V A-týmu anglické reprezentace debutoval Gomez v roce 2011 a od té doby se v jejím dresu na hřišti představil jedenáctkrát.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.