Z Barcelony do Manchesteru a zase zpátky? I tak může vypadat příběh mladého Španěla

Z Barcelony do Manchesteru a zase zpátky? I tak může vypadat příběh mladého Španěla

Teprve devatenáctiletý španělský obránce Eric García už může mít ve svém věku za sebou dva velké přestupy. V roce 2017 způdobilo v Katalánsku velké haló, že Barcelona pustila tehdy šestnáctiletého Garcíu, jakožto jednu z největších defenzivních nadějí své akademie do Manchesteru City.

A v dresu City se Garcíovi dařilo. Postupně se propracoval až do základní sestavy, kde nastupoval pravidelně po boku Laporteho. Barcelona si teď podle všeho uvědomila, jak velký talent od Manchesteru pustila a chce Garcíu zpátky. Jenže to nebude tak jednoduché, na hráče už nemá žádná práva a City se ho jen tak vzdát nechtějí.

Sám García by ale podle zdrojů španělského deníku Sport preferoval odchod, s klubem totiž údajně odmítl zahájit jednání o prodloužení smlouvy. Barcelona zatím údajně do Manchesteru poslala nabídku v hodnotě 15 milionů eur, kterou Manchester City okamžitě odmítl.

Eric García by mohl podle špěnalských médií být nástupcerm Gerarda Piquého. Zajímavostí je, že i Piqué odešel v mládežnickém věku z Barcelony do Anglie, konkrétně do Manchesteru United. Po čtyřech letech na severu Anglie však Piqué vrátil do Barcelony, kde od roku 2008 působí.