Probuzený Sadílek: Snad se teď střelecky chytnu a budu dávat mnohem víc branek

Probuzený Sadílek: Snad se teď střelecky chytnu a budu dávat mnohem víc branek

Slovácko v reprezentační pauze po jasném přejetí Příbrami (5:1) povyskočilo na osmé místo a svůj podíl na tom měl také čtyřiadvacetiletý středopolař Lukáš Sadílek, který se v rámci Fortuna:ligy střelecky prosadil po necelém roce.

"Oproti prvnímu duelu po ligovém restartu, v němž jsme remizovali 0:0 s Olomoucí, na nás byl znát značný posun. Rozehranost už byla mnohem vyšší. Je dobře, že jsme mohli vyplnit reprezentační přestávku mistrovským střetnutím," pronesl na webu sport.cz starší bratr Michala Sadílka, jenž je aktuálně zapůjčen ve Slovanu Liberec.

Pod třemi body se mohla podepsat i změna rozestavení. "Systém hry se třemi obránci zkoušíme na trénincích a uspěli jsme s ním v poháru proti Prostějovu. Je využitelný zejména v zápasech, v nichž hodláme soupeře zatlačit útočným fotbalem, což byl i případ duelu s Příbramí. Změna se nám vyplatila, dosáhli jsme krásného vítězství. Je to pro nás obrovská vzpruha. Tím ovšem neříkám, že jsme se nedopustili pár chybiček," doplnil starší z bratrů Sadílků, jehož kouč nabádá k zakončením z větší vzdálenosti.

Kolega Klimenta, Petržely či Kadlece měl radost i z toho, že přerušil gólový půst. "O to mám větší radost. Konečně mně to tam spadlo. Jsem šťastný, že jsem mužstvu pomohl. Snad se teď střelecky chytnu a budu dávat mnohem víc branek," pokračoval na sport.cz svěřenec kouče Martina Svědíka, který nastoupil k dohrávce čtvrtého kola k jubilejnímu stému utkání v nejvyšší tuzemské soutěži.

Jsme po gólu na pokrají sesypání, nešetřil Horváth slov po debaklu na Slovácku

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.