Po zápase to v kabině vypadalo jako po vítězství v Lize mistrů, prozradil po premiérové třinecké výhře Straka

Po zápase to v kabině vypadalo jako po vítězství v Lize mistrů, prozradil po premiérové třinecké výhře Straka

FK Fotbal Třinec má za sebou povedené druholigové dny. Po zisku premiérového bodu v sezoně s Vlašimí se severomoravský celek odlepil ode dna tabulky a po překvapivém skalpu Viktorie Žižkov a prvních třech bodech se pak přiblížil středu tabulky.

O tom, že čtvrtý Žižkov vyšel podruhé za sebou bodově naprázdno a na vedoucí Hradec v tuto chvíli ztrácí pět bodů, rozhodli Attah a Javůrek, jenž udeřil z pokutového kopu.

Hlavní trenér Třince František Straka opět provedl dvě úpravy ve složení výchozí jedenáctky. Před Stáňou dal přednost Ciencialovi, který doléčil zranění a místo stopera Ngimbiho postavil středního obránce Gáče.

Jak viděl úspěšné utkání on? "Vyhráli jsme naprosto zaslouženě, předvedli jsme velmi dobrý výkon, taktický a bojovný," pronesl nástupce Svatopluka Habance, jehož slova nabídl web fotbaltrinec.cz.

"V jedné situaci jsme měli veliké štěstí, protože po zaváhání obrany se dostal domácí útočník sám před bránu, ale přestřelil. Byla to klíčová situace celého zápasu. Hráli jsme velice dobře, disciplinovaně, organizovaně, bojovně, obětavě, takticky i s nasazením, výhru si kluci zasloužili. Konečně jsme se vyvarovali zbytečných chyb a odehráli jsme utkání bez obdržené branky," pokračoval na oficiálních stránkách třináctého týmu tabulky "Franz".

"Porazili jsme postupového aspiranta, čehož si nesmírně ceníme. Těší mě, že to kluci odmakali, bylo na nich patrné nadšení a elán. Po zápase to v kabině vypadalo jako po vítězství v Lize mistrů. Budu bít na poplach, abychom nepolevili a zůstali tam, kde jsme, abychom nohama stáli pevně na zemi. Výhra je pro nás výzvou, ale chceme jít po téhle cestě dál, nesmíme polevit," burcoval kabinu Straka, jehož výběr má pře sebou sobotní výjezd do Prahy, kde ho bude čekat poslední Slavoj Vyšehrad.

Kouč Brna Machálek: Dreksa je náš klíčový hráč, Pachlopník si musí srovnat hlavu