Člověk si někdy konec nevybere, přijde to samo, vyřkl Mascherano a opustil profesionální fotbal

Člověk si někdy konec nevybere, přijde to samo, vyřkl Mascherano a opustil profesionální fotbal
OBSAHUJE VIDEO

Argentinský rekordman v počtu mezinárodních vystoupení a vicemistr světa z roku 2014 Javier Mascherano se v šestatřiceti letech rozhodl zamávat své profesionální kariéře.

Jihoamerický univerzál s báječnou klubovou minulostí v Liverpoolu či Barceloně, jehož konto zdobí 19 různých trofejí, tak ukončil na tiskové konferenci svého finálního klubu Estudiantes de La Plata, v jehož barvách se nakonec představil jen v deseti ligových duelech.

"Chci oznámit, že končím s profesionálním fotbalem a také chci moc poděkovat svému klubu, že mi dal příležitost dohrát kariéru doma v Argentině," uvedl veterán, jenž prošel také River Plate, Corinthians či West Hamem a v letech 2011 a 2015 se radoval z triumfu v Lize mistrů.

"Žil jsem svojí profesí na 100 procent, na maximum, jak to jen šlo, a poslední dobou je to stále těžší. Člověk si někdy konec nevybere, přijde to samo, proto jsem se rozhodl oznámit konec," doplnil účastník čtyř světových šampionátů, který se účastnil i dvou olympijských her, s tím, že ta v Pekingu pro něj byla před dvanácti lety zlatá.

Starý kontinent, na němž strávil zhruba dvanáct let, opustil Mascherano v úvodu roku 2018 a dvě sezony strávil v čínské Super League, s tím, že za tamní Hebei CFFC odehrál více než padesát ligových utkání. Poslední branku v nejvyšší soutěži zaznamenal v dubnu 2017 ještě v barcelonském trikotu.