Musíme zvednout hlavu a začít vítězit. Jiná cesta není. Je třeba sebrat nějaké body v Brně, straší Zbrojovku Zorvan

Musíme zvednout hlavu a začít vítězit. Jiná cesta není. Je třeba sebrat nějaké body v Brně, straší Zbrojovku Zorvan

Příbrami z dlouhodobého hlediska nepomáhá ani přítomnost kouče Pavla Horvátha - středočeský tým sídlící u řeky Litavky je po sedmi kolech na poslední osmnácté pozici s jednou remízou a šesti porážkami, s tím, že příliš lichotivé není ani celkové skóre 4:22.

U poslední vysoké prohry v Uherském Hradišti byl také Filip Zorvan (24), jenž se zdržel na ploše sedmdesát minut, než byl nahrazen kolegou Hájkem. V sezoně 2020/2021 tak zatím nasbíral bývalý hráč Hradce Králové, Vítkovic či Baníku Sokolov 82 odehraných minut.

Po vleklém zranění už by se však měl mezi jedenácti vyvolenými vyskytovat pravidelně. "Měl jsem problém s tříslem. Bohužel doba léčby byla dvojnásobná, než se předpokládalo. Těšil jsem se, až budu moci naplno trénovat a hrát zápasy. Bylo to pro mě nekonečné čekání," přiznal na webu fkpribram.cz spoluhráč Treglera, Folprechta, Pilíka a spol.

Co musí Příbram zlepšit, aby se jí podařilo nastartovat nějakou pozitivní sérii? "V posledních zápasech dostáváme hodně gólů, tak asi hlavně zpevnit obranu a odrazit se od nuly v zádech. Utkání na Slovácku pro nás opět nevyznělo dobře, výsledek je možná až moc krutý, ale už se stalo a musíme sebrat nějaké body v Brně," připomněl nejbližší ligové vystoupení Zorvan.

A co by v těžkých časech vzkázal příbramských příznivcům? "My jsme zklamaní hodně. Na trénincích pracujeme na odstranění chyb, to musíme přenést do zápasů a potěšit je v těchto těžkých časech. Jejich podporu i zklamání vnímáme. Musíme zvednout hlavu a začít vyhrávat. Jiná cesta není," uzavřel na fkpribram.cz středopolař.

Probuzený Sadílek: Snad se teď střelecky chytnu a budu dávat mnohem víc branek

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.