Štetina žádným chmurným myšlenkám nepropadá: Dívám se dopředu a těším se, až začnu běhat

Štetina žádným chmurným myšlenkám nepropadá: Dívám se dopředu a těším se, až začnu běhat

Člen slovenské reprezentace Lukáš Štetina ze Sparty už je na marodce zhruba šest týdnů a kvůli vážnému poranění vazů a následné operaci na ní ještě nějakou dobu pobude.

"Po tom zranění jsem ještě měl naději, že to ještě nebude tak zlé. Ale nebyla velká, protože jsem hned cítil, že se v koleni stalo něco většího a že to asi nebude dobré. První vyšetření nebyla jasná, tak jsem ještě doufal. Ale bohužel," vyprávěl v interview pro web sparta.cz důrazný střední obránce.

Pro bývalého borce sousední Dukly je paradoxní, že ho nezranil protihráč, ale spoluhráč, konkrétně Bořek Dočkal. "Dočky byl za mnou hned po zápase a omlouval se. V první chvíli jsem ani nevěděl, co na to říct, protože v zápase podstoupím mnoho horších soubojů a tohle bylo docela nevinné, nikoho by nenapadlo, že z takového souboje dopadnu takhle. Beru to jako smůlu, to zranění bylo způsobené mým špatným dostoupením," ozřejmil na sparta.cz devětadvacetiletý rodák z Nitry.

Defenzivně zaměřený hráč se zkušenostmi z ukrajinské Premier League navíc musí pauzírovat zrovna v době, kdy prožíval své nejlepší sparťanské období a v posledních měsících se díky zlepšené formě dočkal role jednoho z lídrů letenského mužstva. Základní skupina Evropské ligy však probíhá bez jeho účasti...

"Když se na to zpětně podívám, tak člověk si říká, že se vyhrabal z absolutního dna. Vidí vrchol v tom, že si zahraje evropské soutěže. A po třech letech pak zrovna v tuhle chvíli přijde takové zranění. Mrzí mě to. Na druhou stranu, beru to tak, jak to je. Nevracím se k tomu a dívám se dopředu. Těším se, až začnu běhat," nechal se slyšet na stránkách sparta.cz fotbalista s přezdívkou "Hulk", jenž je součástí slavného "S" již od roku 2017.

Slavia v Opavě, Sparta s Budějovicemi, Plzeň ve Zlíně, Atlético - Barca, Tottenham - City, Sheffield - West Ham!