Hladký si nechce klást nižší cíle: Byl bych blázen, kdybych řekl, že si nechci zachytat v Premier League

Hladký si nechce klást nižší cíle: Byl bych blázen, kdybych řekl, že si nechci zachytat v Premier League

Čerstvě třicetiletý brankář Václav Hladký přiznal, že pro něj bylo před pár měsíci prioritou setrvání na Britských ostrovech a kvůli tomu odmítl i atraktivní nabídky klubů, které momentálně operují v evropských pohárech.

"Ve Skotsku jsme řešili Celtic a Rangers, přičemž s Rangers jsme se bavili už o konkrétních podmínkách kontraktu. Nakonec se rozhodli pro Jona McLauglina, skotského reprezentanta. Když tohle nedopadlo, byl pro mě jedinou variantou přesun do Anglie. Jinak bylo nabídek dost, velký zájem měla Legia Varšava, dále dánský Midtjylland nebo Karabach z Ázerbájdžánu, ten ležel na stole prakticky celý rok a půl, co jsem byl ve Skotsku. Na jednu stranu by bylo fajn jít do klubu s možností pohárů, ale životní sen pro mě vždycky byla Anglie. A britský trh funguje specificky. Nechci říct, že už bych neměl šanci se sem vrátit, ale opravdu mi dalo práci se sem dostat, takže jsem to nechtěl po roce a půl opouštět. Británie nám s manželkou navíc sedí i z hlediska mentality, hrdosti místních lidí. Moc se nám tady líbí," pronesla v interview pro aktualne.cz jednička manchesterského Salfordu, který kromě Petera Lima vlastní také Beckham, Giggs, Scholes, Butt a bratři Nevilleové.

Na nové adrese zatím odchytal v League Two jedenáct duelů a obdržel deset branek. Jedenácté místo je však notně za očekáváním. Tím spíš, že za posledních šest let klub hned čtyřikrát postupoval a na League One myslí i v právě probíhajícím ročníku. "League Two je profesionální soutěž, všichni pochopili, že to Salford myslí vážně. Cílem je postupovat každou sezonu. Jsou tady velké plány na nové tréninkové centrum, nový stadion. Jsem rád, že jsem toho součástí a můžu se posouvat po boku těchto lidí. Jednoznačně jdeme za postupem a nemám pocit, že bychom nějak výrazně ztráceli," pokračoval na aktualne.cz bývalý strážce svatyně Slovanu Liberec či Zbrojovky Brno.

Za rok a půl odchytal na ostrovech zhruba 80 zápasů a sen o Premier League ho stále neopustil. "Byly to z velké části úspěšné zápasy, nabral jsem sebevědomí. A samozřejmě se posouváte s novými zkušenostmi. Ale jinak se snažím od nějakých dvaceti let tomu dávat maximum na hřišti a také v soukromém životě. Nechci podceňovat ani stravu, práci s tělem nebo psychiku. Byl bych blázen, kdybych řekl, že si nechci zachytat v Premier League.. Jsem v Anglii, v ambiciózním klubu. Nechci si klást nižší cíle. Dokud mám šanci, rozhodně to nechci vzdát," doplnil Hladký, jehož slova nabídl portál aktualne.cz.

Nijak ho neznepokojuje ani fakt, že už dosáhl třicítky. "Když mluví třicetiletý hráč, často je to ve smyslu, že odehraje dva tři roky a pak se uvidí, že už je pomalu na sklonku. Pro mě je to vtipné, protože se cítím fyzicky skvěle a mám to obráceně. Takže já říkám, že pro mě to teprve začíná. V Anglii nebo ve Skotsku není třicítka pro brankáře žádný věk, i v 34 nebo 35 letech podepisují delší kontrakty. Trochu s nadsázkou říkám, že od třiceti teprve začnu prodávat nabyté zkušenosti, a jsem přesvědčený, že má profesionální kariéra bude trvat ještě jednou tak dlouho," poodhalil směné plány ostřílený brankář, který by se do budoucna nebránil ani národnímu mužstvu.

Byť si je vědom, že bude muset fungovat v ještě kvalitnější soutěži. "Reprezentace je nádherná věc a velký sen každého, ale přichází pouze jednou za čas. A já se snažím o to, abych do práce chodil rád každý den, abych byl spokojený. Cítím se dobře, myslím si, že podávám dobré výkony. Na druhou stranu respektuju, že v čtvrté nejvyšší anglické lize. Pokud bych byl někde jinde v Evropě a chytal poháry, asi by to bylo pro trenéra národního týmu zajímavější. Když budu úspěšný v Salfordu a bude se nám dařit postupovat, možná bude ta šance větší," uzavřel na aktuualne.cz Hladký, jehož chlebodárce za pár dní změří síly s Bradfordem City.

Člověk si někdy konec nevybere, přijde to samo, vyřkl Mascherano a opustil profesionální fotbal