Suárez poprvé promluvil o odchodu z Barcelony: Byl jsem zlomený a smutný, ale štěstí se zas usmálo

Suárez poprvé promluvil o odchodu z Barcelony: Byl jsem zlomený a smutný, ale štěstí se zas usmálo

Několik sezón patřil na Camp Nou mezi ofenzivní tahouny a s katalánským obrem získal během šesti let hned 13 trofejí. Po příchodu nového kouče Ronalda Koemana byl však označen za nepotřebného a klub se s ním v létě rozloučil. Třiatřicetiletý uruguayský kanonýr Luis Suárez velmi rychle nalezl nové štěstí, když se stal součástí Atlétika, kde se mu herně i výsledkově daří.

O svém odchodu z Barcelony dlouze mluvil pouze v holých větách, až nyní se v rozhovoru pro list Marca více otevřel a popsal pocity, které se mu honily hlavou. „Byl jsem smutný a zlomený. Způsob, jakým jsem tam skončil, bych nepřál nikomu. Několik let jsem se tam cítil jako doma a vnímal, že klub mi věří. Pak se vše změnilo a najednou jsem byl nechtěný,“ nechal se slyšet Suárez.

Nakonec za pouhých 5 milionů eur zamířil do Atlétika, kde už zase rozdává úsměvy. V útoku si velmi rychle porozuměl s Felixem a díky jejich spolupráci je madridský klub aktuálně na třetím místě v tabulce LaLigy. Jeho nový tým zatím ještě v lize neprohrál a Suárez si připsal již pět přesných zásahů z celkových sedmnácti.

„Nechtělo se mi odcházet, ale nalezl jsem místo, kde mohu být také štěstí. Své angažmá v Atlétiku si užívám. Samozřejmě vím, že se Barceloně teď nedaří a mrzí mě, když vidím své bývalé spoluhráče, jak se trápí. Na dálku jim držím palce, ať se to brzy zlepší, ale až se proti sobě postavíme, tak budeme soupeři,“ dodal Suárez.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.