Lacazette do Madridu? Arsenal se nebrání rozvázání spolupráce, ale Simeoneho odrazuje suma

Lacazette do Madridu? Arsenal se nebrání rozvázání spolupráce, ale Simeoneho odrazuje suma

Mezi londýnským Arsenalem a madridským Atlétikem se v poslední době hojně obchoduje. Před touto sezónou byla provedena například výměna Lucase Torreiry s Thomasem Parteyem. Nyní se nabízí možnost, že by francouzský útočník Alexandre Lacazette také okusil španělskou LaLigu, kam již byl váben ještě během svého působení v Lyonu. Tehdy se ale nakonec rozhodl dát přednost Premier League, což asi příliš dobrým tahem nebylo.

Devětadvacetiletý útočník působí na Emirates Stadium od roku 2017 a za tu dobu dokázal se spoluhráči získat trofeje v FA Cupu a v Community Shield. Francouzskému reprezentantovi je ale vyčítáno, že celou tu dobu zaostává za výkony, kterými se prezentoval v Lyonu.

Arsenal se proto netají možným prodejem, ale jisté je, že se svého hráče nevzdá lacino. Podle několika britských zdrojů požaduje londýnský gigant za jeho uvolnění až 60 milionů eur, což odrazuje celou řadu zájemců, mezi nimi právě i Atlétiko Madrid.

Kouč španělského celku Diego Simeone se několikrát nechal slyšet, že se mu herní styl Lacazetteho líbí a dokázal by si jej představit ve svém týmu, ale zmiňovaná suma je velkou překážkou. Pokud by Arsenal ze svých finančních nároků ubral, mohly by se obě strany již v lednu dohodnout.