Další pochvala pro Součka: Je to stroj, nikdy jsem nic takového neviděl, zní z kabiny Kladivářů

Další pochvala pro Součka: Je to stroj, nikdy jsem nic takového neviděl, zní z kabiny Kladivářů

Svým příchodem na Ostrovy na sebe upoutal pozornost a výkony to potvrdil. Pětadvacetiletý záložník Tomáš Souček se těší oblibě nejen u svého trenéra Davida Moyese, ale i spoluhráčů. West Ham s ním v sestavě zlobí i anglické giganty a někdejší součástka pražské Slavie sbírá jeden kladný ohlas za druhým.

Před měsícem ho chválil týmový kapitán Declan Rice, trenér Tottenhamu José Mourinho ho dokonce označil za nového Fellainiho. Jisté je, že pokud si Souček udrží svou kvalitu, bude kolem něj možná již v lednu kroužit několik zvučnějších zájemců. Londýnský klub si je moc dobře vědom, jaký klenot má ve svých řadách a neumí si nyní prodej představit.

Mezitím schopnosti Součka ocenil také brankář Darren Randolph, který kryje záda jedničce Fabianskému. „Tomáš během každého zápasu naběhá třináct nebo i čtrnáct kilometrů. Nikdy jsem něco takového neviděl, nikdy jsem nehrál s nikým, kdo by dokázal tak moc pokrývat hřiště,“ chválil zkušený třiatřicetiletý gólman svého českého spoluhráče.

Fascinuje ho i jeho schopnost regenerace a chuti se zlepšovat a pracovat na sobě. „Den po utkání v Premier League přijde Tomáš na trénink a dá si dalších pět nebo šest kilometrů kolem tréninkového hřiště. Je to stroj,“ dodal irský brankář.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.