Šilhavý: Hapal by postup na Euro zvládl taky. Věřím, že brzy získá nějaké nové, třeba zajímavější angažmá

Šilhavý: Hapal by postup na Euro zvládl taky. Věřím, že brzy získá nějaké nové, třeba zajímavější angažmá
OBSAHUJE VIDEO

Byť ještě Jaroslav Šilhavý nevede český národní tým až tak dlouho, svůj výběr už vedl hned ve třech zápasech proti Slovensku a všechny byly vítězné. Čtvrtý korálek se pokusí stratég reprezenace navléci ve středu večer v plzeňské Doosan aréně...

O tom, že bude Slovensko hodně motivované...

"Vždy, když jsme vstupovali do derby, bylo to cítit z obou stran. My byli v těch třech zápasech vždy šťastnější a možná i v některých lepší. V posledním zápase jsme Slováky přehráli, i když sestavy byly trochu kombinované. Dovedu si představit, že po postupu na mistrovství Evropy, který se jim povedl, budou hodně nabuzeni a zítra nám to budou chtít spočítat."

O tom, že Pavla Hapala vystřídal Štefan Tarkovič...

"S Pavlem Hapalem jsme kamarádi, mrzelo mě, že musel opustit lavičku slovenského týmu. Mluvili jsme spolu krátce poté, co byl odejit. Oba dva jsme víceméně zápasili s pandemií, takže jsme na tom byli podobně. Jsem přesvědčen, že by ten postup na Euro zvládl taky. Ale tohle je prostě úděl nás trenérů. Popřál jsem mu hodně štěstí do další štace a věřím, že brzy získá nějaké nové, třeba zajímavější angažmá."

O tom, že je pořád ve hře vítězství ve skupině...

"Hrajeme o vítězství, a jestli to přinese prvenství a tím pádem postup do elitní skupiny, bylo by to skvělé. Měli bychom se od nejlepších týmů učit, konfrontovat se s nimi a tím pádem určitě každý z nás poroste. Chceme vyhrát, věřím, že to Izrael taky zvládne a postoupíme mezi elitu. Myslím, že i pro diváky by to bylo skvělé. Věřím, že příště už to bude s nimi."

O tom, že druhý ročník Ligy národů se povedl...

"Určitě je to přínosnější, než když hrajete přípravný zápas. Tam prostě není ten stimul těch bodů, prostřídávalo se tam více hráčů, bylo to takové roztrhané. I ta zápletka v naší skupině je skvělá. My hrajeme o první místo, Slováci o záchranu. Ještě přemýšlíme, jak to postavíme, nejsme úplně rozhodnuti."