Jak vidí Tarkovič Čechy? Vysoká individuální kvalita a aktivní, velmi běhavý a presinkový způsob hry

Jak vidí Tarkovič Čechy? Vysoká individuální kvalita a aktivní, velmi běhavý a presinkový způsob hry

Zaskakující trenér Štefan Tarkovič (47) má zatím u slovenské reprezentace stoprocentní bilanci - jeho svěřenci totiž skolili jak Severní Irsko, tak Skotsko a na nedávné úspěchy by rádi navázali také v závěrečné tečce za Ligou národů v Plzni proti českému souboru.

"Česko momentálně má vysokou individuální kvalitu. Má zastoupení ve čtyřech z pěti top lig v Evropě, plus tam jsou hráči v Holandsku a Turecku nebo hráči, kteří působí v silných českých klubech Spartě, Slavii a Plzni. Právě kvůli této individuální kvalitě Česka je pro nás zápas výzva. My jsme také odehráli velmi dobré dva zápasy. Chceme se posunout dál, konfrontovat se s kvalitním soupeřem a zdravě si to s ním rozdat," uvedl nástupce Pavla Hapala.

Soupeře má dle svých slov řádně nastudovaného. "Očekávám kvalitní zápas, protože obě družstva mají silné individuality. Máme zanalyzovaný tým Česka. Snaží se o aktivní způsob hry, velmi běhavý a presinkový. My se musíme přizpůsobit zápasu tak, abychom dokázali být úspěšní, a k tomu samozřejmě upravíme naši taktiku," pokračoval šéf Hamšíka, Kucky, Škriniara a spol.

Naši východní sousedé budou na západě Čech odvracet hrozbu sestupu z druhé skupiny Ligy národů. "Je určitě pozitivní, když se vám během srazu podaří postoupit na mistrovství Evropy, potom se posunete do druhého koše, což je velmi důležité před losováním kvalifikace mistrovství světa, a nakonec se třetím zápasem můžete zachránit v B divizi Ligy národů. Pokud by se nám to povedlo zkompletovat, tak bychom byli maximálně spokojení. Ale pro mě osobně to není cílem, pro mě je cílem, aby hráči podali maximálně koncentrovaný a stoprocentní výkon, zvládli to týmově, posunuli se zase o něco dál a dokázali i proti silnému soupeři odehrát dobrý zápas," ozřejmil Tarkovič.

Bilance z poslední doby vyznívá pro Česko, které ovládlo tři poslední duely. Poslední výhra Slovenska se zrodila v březnu 2015. "Ta družstva i hráči se dobře znají, takže překvapit jeden druhého nebude jednoduché. Každý nezvládnutý zápas je pro nás nepříjemná vzpomínka. Pro nás je ale ještě větší motivace, aby to tak nedopadlo i teď," zakončil svou tiskovou konferenci prešovský rodák.

Šilhavý: Hapal by postup na Euro zvládl taky. Věřím, že brzy získá nějaké nové, třeba zajímavější angažmá

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.