Hollywoodští herci McElhenney a Reynolds si pořídili jeden z nejstarších klubů planety...

Hollywoodští herci McElhenney a Reynolds si pořídili jeden z nejstarších klubů planety...

Hollywoodští herci Rob McElhenney a Ryan Reynolds se stali majiteli velšského celku Wrexham FC, což je jeden z nejstarších klubů světa, který byl založen před 156 lety.

Za třiadvacetinásobného vítěze Velšského poháru, jehož vrcholem je patnáct let stará účast ve třetí nejvyšší soutěži League One a který se momentálně potlouká v páté lize, daly hvězdy filmového plátna zhruba 2,1 milionu eur (2,5 milionu dolarů).

"Noví majitelé hledali evropský klub s potenciálem a historií, který se naléhá v nepříznivé situaci. Pátrali i po adrese, která má dopad na komunitu. Poslali k nám analytiky, podle nichž jsme splňovali kritéria. A teď nás i koupili," nechal se slyšet dosavadní člen vedení Chris Jones, podle nějž by se mělo zrenovovat stadion, posílit kádr a přivést nového manažera.

"Možná jste dosud ještě nikdy neslyšeli o Wrexhamu nebo stadionu Racecourse Ground, ale budete. Až se časy uklidní, chtěl bych si dát s fanoušky pár piv. Spolu s Robem bychom chtěli chtěli být nejlepšími ambasadory klubu na světě," oznámil v konferenčním telefonátu herec, jehož můžete znát například ze snímku "Deadpool".

A to by nebyli lidé ze šoubyznysu, aby své první kroky v klubu, jehož vlastníky byli v posledních devíti letech výhradně fanoušci, nezdokumentovali v televizním pořadu...

Když zdraví neslouží: Zvučné tváře evropských gigantů, které toho v této sezóně příliš neodehrají