V Česku se vyhrát dá. Jen ze sebe musíme shodit blok, burcoval slovenský výběr Ďuriš

V Česku se vyhrát dá. Jen ze sebe musíme shodit blok, burcoval slovenský výběr Ďuriš

Slovenským hrdinou posledních dní byl forvard kyperské Omonie Nikósie Michal Ďuriš (32), jenž výběru vystřelil v prodloužení baráže účast na mistrovství Evropy.

Bývalý hráč Viktorie Plzeň či Mladé Boleslavi, jenž si vyzkoušel také ruskou Premier League, se přitom narodil v Uherském Hradišti. "Táta dostal po vojně práci v Bojkovicích. Na jižní Moravě se narodil můj starší brácha i­ já. Byl mi rok, když jsme se vraceli na Slovensko," ozřejmil na webu idnes.cz zkušený ofenzivní borec, jenž má k tomuto datu na kontě již 50 mezinárodních startů, které okořenil sedmi brankami.

O gól s pořadovým číslem 8 se pokusí v rámci tečky za druhým ročníkem Ligy národů e středu večer v Plzni, kde to velmi dobře zná. Pakliže by Slovensko na západě Čech skutečně uspělo, mohlo by se vyhnout sestupu o kategorii níž.

"V Česku se vyhrát dá. Jen ze sebe musíme shodit blok. Z posledních pěti zápasů jsme s vámi čtyřikrát padli. Je čas tu sérii zastavit," burcoval kabinu našich východních sousedů trojnásobný vítěz Fortuna:ligy z let 2011, 2013 a 2016, jehož slova publikoval web idnes.cz.

Na domácí půdě proti Skotsku dokázali Slováci udržet čisté konto a lídr defenzivní řady Milan Škriniar z Interu Milán je proto před očekávanou konfrontací s tradičním rivalem optimistou. "Ve skupině máme pořád o co hrát, jde nám o záchranu. I do utkání s Českem musíme jít s takovým nasazením a bojovností jako proti Skotům. Věřím, že můžeme uspět. A pak to už není v našich rukou," vzkázal stoper.

Vyjádřil se i Patrik Hrošovský, jenž Doosan arénu taktéž velmi dobře zná. "Tyto zápasy vždy mají něco do sebe. Byl bych rád, abychom Čechy konečně porazili, protože v poslední době s nimi nemáme dobrou bilanci. Pro mě to bude příjemný pocit, stále v Plzni se ženou žijeme, když nejsme v zahraničí. Bude pro mě speciální zahrát si na místě, kde jsem strávil tak dlouhou dobu," přiznal na webu profutbal.sk záložník belgického Genku.

Šilhavý: Hapal by postup na Euro zvládl taky. Věřím, že brzy získá nějaké nové, třeba zajímavější angažmá