S trenérem Tedescem jsme si skvěle sedli, libuje si Král, jehož osoba zajímá Everton i Newcastle

S trenérem Tedescem jsme si skvěle sedli, libuje si Král, jehož osoba zajímá Everton i Newcastle

Protože Spartak Moskva atakuje v ruské Premier League ty nejvyšší příčky (po čtrnácti kolech je třetí s tříbodovou ztrátou na vedoucí CSKA), radost má i jeho univerzál Alex Král (22), který je součástí slavné východoevropské značky s deseti tituly od loňského roku.

"Vzhledem k minulé sezoně je vidět, že si tým sednul, sehrál se. Celou dobu se skládal. Máme hodně mladých hráčů. V ruské lize jsme suverénně nejmladší celek, v Evropě jsme mezi deseti nejmladšími. Chybí nám sice zkušenosti, ale všechno si správně sedá. Prezentujeme se také jiným stylem. Jsem rád, že se nám takhle daří. Držíme nadále míč, ale kombinujeme trochu jiným stylem. Myslím, že tohle je největší změna. Trochu jsme začali i proměňovat šance, uplynulou sezonu jsme nebyli produktivní. Tohle je pozitivní rozdíl. Sezona je ale ještě dlouhá, v ruské lize se většinou hraje do posledního kola," připomněl v interview pro magazín Gól bývalý zadák Slavie či Teplic.

Lákal by Spartak mistrovský primát? "Stoprocentně. Povedl se nám start do podzimu, rozhodně chceme titul, chceme evropské poháry. Ruský mistr jde přímo do hlavní fáze Ligy mistrů, což je hodně lákavé. Máme nejvyšší ambice. Ale vzhledem k průběhu minulé, nepovedené sezony, chceme skončit do třetího místa," pokračoval na stránkách gol.cz hráč, jenž začínal s fotbalem v Brně.

Aktuálně patří v Moskvě mezi nepostradatelné, neboť pod pětatřicetiletým Němcem Domenicem Tedescem odehrál v sezoně všechno. "Ze začátku jsem měl strach, vyměnil se trenér. Je těžké, když přijdete do zahraničí a odvolají kouče. Paradoxně mi ale změna na lavičce pomohla, s trenérem Tedescem jsme si skvěle sedli. Byl jsem rád, že první zápasy pod ním mi vyšly. Jsem nanejvýš spokojený. V týmu jsou dva kluci starší, než je kouč. On se ale mezi nás hodí. I kondiční kouči jsou do čtyřiceti let. Přestože je trenér mladý, u mužstva má respekt," ozřejmil na gol.cz Král, jenž už lehce pokročil také s ruštinou. "Byl jsem v Moskvě půl roku sám, hodně času jsem trávil s ruskými spoluhráči i kluky ze zahraničí. Na rozhovor v ruštině se ještě necítím, ale dokážu se spoluhráči komunikovat. Pokud nevím slovíčko, vypomůžu si jednoduchým anglickým. Jsme mladí, zajímají nás plus minus stejné věci, takže si dobře rozumíme," zakončil "český David Luiz", jehož vyjádření vyšlo na stránkách Gólu.

Po repre pauze čeká Spartak městské derby se čtvrtým Dynamem, které má pouze o dva body méně.

P.S.: Podle britských médií by však Král nemusel vydržet v Rusku dlouho. Zájem o jeho osobu je v Premier League a kolem jeho osoby mají kroužit Necastle United i Everton. Zatímco do Moskvy se svého času odebral za 12 milionů liber, na ostrovy by mohl klidně v lednu putovat až za 30 milionů liber.

Kvintet hvězdiček Bundesligy, které se vyplatí v této sezóně sledovat