Je to budoucnost pro Jablonec, tvrdí o Haitlovi trenérský záskok Rady

Je to budoucnost pro Jablonec, tvrdí o Haitlovi trenérský záskok Rady

Univerzál Patrik Haitl (22) už je vyjma krátké půjčky v třetiligovém Benešově součástí jabloneckého dění šestým ročkem. V áčku Petra Rady se však začíná pořádně otrkávat až nyní, v sezoně 2020/2021.

V aktuálním ročníku má zatím na kontě tři zápasy, z toho dvakrát dostal důvěru v základní sestavě a dohromady strávil na hřištích 161 minut čistého času...

Na tréninku se učí od velezkušených borců a la Tomáš Hübschman. "Když jsem na začátku letošní přípravy přišel já, nikdo nevěděl na jak dlouho to bude. Pan Rada si mě nechal, takže za to jsem rád. Věřím dál, že se prosadím, protože se cítím v týmu dobře. Bude teď hodně zápasů, bude to nahuštěné, snad šance zase přijde. Jsou to všechno velké persony, které toho mají hodně odkopáno. Každý trénink se člověk má od nich co učit. Každá rada od nich je pro mě prospěšná. Je super, že tu takovéto hráče máme. Zrovna třeba Tomáš Hübschman se snaží tu situaci, kterou člověk nevyřeší dobře vysvětlit, řekne, jak to udělat," ozřejmil na webu fkjablonec.cz mladík.

Stále má i trému, byť přiznává, že tu zdravou, která z něj na hřišti s prvním hvizdem padá. V čem je podle něj největší rozdíl mezi ČFL a Fortuna:ligou? "V kvalitě hráčů a kvalitě na balonu. Rychlost hry s balonem na malém prostoru, řešení situací. Když člověk udělá chybu ve třetí lize, tak tam to třeba potrestají jednou ze čtyř akcí, za to v lize jsou to schopni trestat třeba třikrát ze čtyř. Neřekl bych, že v lize bych strádal soubojově. Je to prostě kvalitnější a rychlejší, tím pádem musí člověk rychleji reagovat a vyhodnocovat to," pokračoval na fkjablonec.cz kolega Hrubého, Chramosty a spol., jenž nejraději nastupuje na kraji záložní řady.

Jeho bývalý kouč z jabloneckého béčka Jaroslav Vodička mu věští pěknou severočeskou kariéru. "Pro mě je Patrik hráč, který by tu měl dostat šanci. Je to budoucnost pro Jablonec," doplnil trenér zelenobílé rezervy, který je podle Haitla podobně impulsivní jako Rada a podle něj je to dobře, protože je to lepší, než kdyby tím nežil.

V pátek 20. listopadu se Jablonec představí v podještědském derby na stadionu U Nisy proti Slovanu. Bude u toho opět i mladík, který vyhlíží ligové vystoupení číslo 4?

Šustrův Prostějov válí a pyšní se nejdelší vítěznou šňůrou ve druhé lize. I díky ní je již čtvrtý

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.