Kováč využil kontaktů a Zavadilovi chtěl přivést do slezské zálohy nečekaného konkurenta, ale asi to nevyjde

Kováč využil kontaktů a Zavadilovi chtěl přivést do slezské zálohy nečekaného konkurenta, ale asi to nevyjde

Aktuálně čtrnáctý celek Fortuna:ligy FC Slezský Opava by se měl ještě tento týden dočkat velmi zajímavé posily do záložní řady, které velí nejstarší hráč soutěže Pavel Zavadil.

Tým, který si okořenil reprezentační pauzou těsným skalpem konkurenční Karviné a před sebou má sobotní domácí klání s vedoucí Slavií, by si mohl podle středečních informací Deníku Sport plácnout s Martinem Haškem.

Dlouhodobě volný hráč, jehož spor s letenským "S" zřejmě hned tak neskončí (Sbor rozhodců se momentálně zabývá odvoláním obou stran), by měl podepsat podle zmíněného média podepsat v Opavě již ve čtvrtek.

"Obě strany jsou prakticky domluvené. Hašek ve středu odpoledne vyrazí od Opavy, ve čtvrtek s klubem podepíše smlouvu do konce sezony," citoval web isport.blesk.cz slova svého zdroje, který měl být blízko jednání.

Je zřejmé, že hlavním iniciátorem přesunu je hlavní trenér a sportovní ředitel Opavy v jedné osobě Radoslav Kováč, jenž donedávna ve Spartě pracoval a prošel v ní několika funkcemi, s tím, že úplně naposledy měl na starosti hráče na hostováních.

"Intenzivně s hráčem komunikujeme a pokud se dohodneme, tak by měl v Opavě působit do léta. Jeho příchod je v jednání a rádi bychom záležitost uzavřeli co nejdříve. Předložili jsme hráči podmínky a nyní je na něm, zda je přijme. Hlavní roli v komunikaci s Martinem Haškem sehrál sportovní manažer a trenér Radoslav Kováč, který jej zná velmi dobře ze společného působení ve Spartě Praha. Martin Hašek splňuje, co už od začátku sezony hledáme - střela z dálky, zkušenost, přehled ve hře," potvrdil jednání opavský ředitel Jaroslav Rovňan, jehož vyjádření nabídl portál sport.cz.

Má se navíc za to, že kdyby Haškovi, který nastoupil k poslednímu soutěžnímu zápasu před necelým rokem, přilétla na stůl nějaká zajímavá nabídka ze zahraničí, vedení SFC by mu nebránilo v odchodu.

Pro syna stejnojmenného trenéra půjde o šestou štaci profi kariéry. Kromě Sparty prošel také Bohemians 1905, Vlašimí, Viktorií Žižkov a Pardubicemi, kde získal své první ostruhy v dospělém fotbale.

P.S.: Protože by na Opavu mohlo přejít finanční břemeno, které na hráče udělil Sbor rozhodců FAČR (20 milionů korun by nemuselo být konečných), ve Slezsku si nakonec jeho angažování rozmysleli...