Nejúspěšnějším brankářům v bundeslize vládne Pavlenka. Jak je tomu v dalších předních soutěžích?

Nejúspěšnějším brankářům v bundeslize vládne Pavlenka. Jak je tomu v dalších předních soutěžích?

Ačkoliv Werder Brémy inkasoval v úvodních sedmi bundesligových kolech devět branek, na Jiřího Pavlenku šlo mnohem více střeleckých pokusů.

Exslávista je díky své procentuální úspěšnosti zákroků (78,6%) na čele žebříčku, s tím, že až za ním jsou jedničky Bayernu Mnichov, Red Bullu Lipsko, Borussie Dortmund či Bayeru Leverkusen.

V Premier League je na tom nejlépe Edouard Mendy z Chelsea, který je po dosavadním průběhu na pětasedmdesáti procentech. Byť inkasovali strážci svatyní Leicesteru, Tottenhamu, Aston Villy, Woverhamptonu i Manchesteru City méně branek, tak velkými čísly nedisponují.

Ve španělské LaLize se drží na samotné špičce již tradičně slovinský reprezentant Jan Oblak, který již řadu sezon září v barvách Atlétika Madrid. Jeho nynější úspěšnost zákroků je na šestadevadesáti procentech.

A co Ligue 1 nebo Serie A? Zatímco v zemi galského kohouta všem vládne velezkušený zástupce Paris Saint-Germain Keylor Navas, který lovil míč v rámci svých sedmi vystoupení pouze jednou, na Apeninském polostrově v tomto směru hraje prim spoluhráč Antonína Baráka z Hellasu Verona Marco Silvestri.

Brankáři s nejlepší úspěšností zákroků v nejlepších TOP 5 evropských soutěžích:

(v žebříčku jsou gólmani s alespoň pěti starty v sezoně 2020/2021)

Premier League: Edouard Mendy (Chelsea) - 75%
LaLiga: Jan Oblak (Atlético Madrid) - 96%
Serie A: Marco Silvestri (Hellas Verona) - 88,2%
Bundesliga: Jiří Pavlenka (Werder Brémy) - 78,6%
Ligue 1: Keylor Navas (Paris Saint-Germain) - 94,1%

Hollywoodští herci McElhenney a Reynolds si pořídili jeden z nejstarších klubů planety...