Trpišovský před Opavou: Určitě to nepodceníme, víme, jak jsou naše výkony po přestávce kostrbaté

Trpišovský před Opavou: Určitě to nepodceníme, víme, jak jsou naše výkony po přestávce kostrbaté
OBSAHUJE VIDEO

Obhájce titulu a nynější lídr z vršovického Edenu půjde opět do akce v sobotu od 18:30 na půdě Slezského FC Opava a stane se tak v rámci osmého kola Fortuna:ligy.

Strašákem pro sešívané "S" může být minulá sezona a venkovní remíza 1:1. "Je strašně těžké něco odhadovat, protože Opava odehrála jedno soutěžní utkání za poslední zhruba měsíc a půl. Těžko tipovat, v jakém rozpoložení budou. Došlo tam k obměně kádru, je tam nový trenér od začátku sezony. Je to zápas, na který si musíme dávat pozor, protože my jsme tam loni podali nejhorší výkon v sezoně, kdy jsme remizovali 1:1 proti soupeři, který hrál v deseti. Opavě zápasy doma vyhovují, soustředí se na defenzivu, podávají bojovné, agresivní výkony a chodí do rychlých protiútoků. Očekávám stejný zápas v tom, že budeme dobývat branku soupeře. Opava hraje většinou na tři stopery, někdy i na pět obránců v obranné fázi. Určitě to nepodceníme, protože je po reprezentační pauze a víme, jak jsou naše výkony po přestávce kostrbaté," přednesl na webu slavia.cz hlavni kouč šampiona Jindřich Trpišovský.

Skladba týmu, do něhož se vrací reprezentanti Lukáš Masopust, David Zima i Tomáš Holeš, je před sobotou ještě nejasná a to z různých důvodů. "Definitivní složení týmu budeme vědět v pátek, protože ještě kluci hráli za národní tým. Budeme čekat, kdo bude hrát a v jakém stavu se vrátí. Někteří kluci se vrací po Covidu, průběh měli různý, někdo se vrací po velkém výpadku, někoho to úplně nazasáhlo. Každý je na tom úplně jinak. Něco připravené máme, v nějakém složení trénujeme. Když pominu Covid, po kterém se ve Slavii vrací sedm, osm hráčů. Vrací se v různém fyzickém stavu a v různém časovém úseku. Ondra Karafiát už trénuje s týmem, je to zhruba na osmdesát až devadesát procent. Dělá všchno, ale ten kotník ho ještě limituje. Drobné problémy má Laco Takács z tréninku. Ondra Kolář má taky problémy z tréninku, odjížděl na vyšetření. U Davida Hovorky vyšetření neodhalilo vážnější poranění, ale chce to klidový režim, takže netrénuje, ale doufáme, že by v pondělí mohl začít," doplnil bývalý kouč Žižkova či Liberce.

Zálusk na start v základní sestavě si vzhledem ke všem peripetiím dělá rychlonohý Tomáš Malínský. "Hodně hráčů odjelo na reprezentaci. V koronadobě se skladba týmu mění, člověk neví, pomalu s kým může a nemůže počítat. Na druhou stranu poslední výsledky ukázali trenérovi, že hráči, kteří dostali příležitost se osvědčili a trenérovi dokázali zamotat hlavu. Uvidíme kdo v Opavě vyběhne. Opava je na domácí půdě nepříjemná. Když jsem tam hrál naposledy, tak se hra Opavy hodně odvíjela od standardek Pavla Zavadila. On celé hře Opavy dává hlavní myšlenku, takže si myslím, že alfa a omega je dát si pozor na Pavla Zavadila," zakončil na webu slavia.cz exliberecký rychlík s hradeckou minulostí.

Baník hlásí prudký nárůst nakažených. O víkendovém střetu se Slováckem rozhoduje hygiena...