Z celého Liberce vnímá důležitost derby nejvíce Rabušic: Musíme se připravit hlavně hlavou

Z celého Liberce vnímá důležitost derby nejvíce Rabušic: Musíme se připravit hlavně hlavou

Výkop dalšího podještědského derby je na libereckém stadionu U Nisy naplánován na pátek od 18:45. Mezinárodní pauza Slovanu bodla, protože se dal kádr po duelech s Crvenou Zvezdou, Hoffenheimem a Teplicemi konečně dohromady.

"O přestávce se hlavně dotrénovávali a uzdravovali všichni nemocní hráči. Všichni jsme uzdraveni a připraveni na derby," potvrdil osmadvacetiletý vůdce kabiny Jan Mikula.

"V Liberci jsem už čtyři roky. Je to pro mě určitě větší zápas než ostatní. Města jsou blízko od sebe, panuje mezi nimi rivalita. Zápasy bývají vyhrocené. Každý rok hrají nahoře do první pětky. Bude to s nimi těžký zápas," připomněl levý obránce s trojkou na zádech.

O dohánění fyzického manka hovořil také útočník Michael Rabušic. "Museli jsme dotrénovat kondici po Covidu, kterým si prošlo skoro celé mužstvo. Tréninky tak byly náročné, abychom to dohnali. Byl to takový ten poslední blok. Teď už se moc trénovat nebude, zápasy půjdou v rychlém sledu," přitakal kapitánovi severočeské družiny ostřílený forvard.

"Mně osobně nic nebylo. Jsem v pohodě a myslím, že kluci jsou na tom stejně. Musíme se nachystat pořádně na derby a zvládnout ho. odještědských derby mám za sebou dost. Řekl bych, že z týmu to vnímám nejvíce. Pro fanoušky a všechny lidi z klubu je to strašně důležitý zápas. Musíme se připravit hlavně hlavou. Nebál bych se to označit za jeden z nejdůležitějších zápasů podzimu," doplnil ofenzivně laděný "Rambo", jehož slova vyšla na webu fcslovanliberec.cz.

A co vůbec říká formě nejbližšího soka? "Jablonec má kvalitní tým. Několik posledních let hrají o špičku, stejně jako my. Bude to těžké utkání. Jim nevyšel poslední zápas proti Brnu. Vrátil se trenér Rada, tak nejspíš dostali céres a budou se snažit to u nás odčinit. My to musíme překonat svou motivací a bojovností a doma zvítězit," doplnil exreprezentant se zkušenostmi z italského i maďarského prostředí.

Za normálních okolností by dorazilo na tribuny šest nebo sedm tisíc fanoušků. I tentokráte to však bude bez nich.

Baník hlásí prudký nárůst nakažených. O víkendovém střetu se Slováckem rozhoduje hygiena...

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.