Nejmladší hráč, který kdy hrál bundesligu? Sahin může být sesazen novým zázrakem Dortmundu

Nejmladší hráč, který kdy hrál bundesligu? Sahin může být sesazen novým zázrakem Dortmundu
OBSAHUJE VIDEO

Již v sobotu se může dočkat nejvyšší německá soutěž nejmladšího hráče, který v ní kdy nastoupil.

Sportovní úsek Borussie Dortmund totiž naznačil, že na půdě Herthy Berlín dostane den po svých pátečních šestnáctých narozeninách šanci talentovaný teenager Youssoufa Moukoko.

Dosavadní bundesligové maximum drží další bývalý fotbalista BVB Nuri Sahin, jenž před patnácti lety debutoval ve žlutočerných barvách ve věku 16 let a 335 dnech.

"Měl by dostat šanci. Liga do devatenácti let je pro něj příliš lehká," nechal se slyšet nyní dvaatřicetiletý turecký reprezentant Sahin, jenž si kromě Dortmundu zahrál také za Feyenoord, Real i Liverpool a nyní ho zastinete v Antalyasporu.

"Čtu, co vychází v médiích, ale nevytvářím na sebe žádný extra tlak. I když to nebude tento víkend, vím, že moje premiéra jednou přijde," doplnil sám kapitán dortmundské devatenáctky, za níž nasázel ve čtyřech duelech této sezony již 13 branek a celkově přetavil pětadvacet vystoupení ve 47 tref a 10 asistencí, což jsou fantastická čísla.

Kamerunský rodák s německým pasem, jehož už sponzoruje americká společnost Nike, by mohl překonat také rekord Ligy mistrů, který patří Celestine Babayarovi, jenž v ročníku 1994/1995 debutoval v trikotu Anderlechtu ve věku 16 let a 87 dnech.

Kdo ví, třeba na to dojde ještě v průběhu listopadu, maximálně v prosinci...

Děkujeme, odejděte. Juventus se zbavuje dvou někdejších opor