Guardiola by měl vydržet na Etihad Stadium 8 let: Cítit tak silnou podporu je to nejlepší, co může kouč dostat

Guardiola by měl vydržet na Etihad Stadium 8 let: Cítit tak silnou podporu je to nejlepší, co může kouč dostat

Ostrovní příběh španělského manažera Josepa Guardioly (49) bude pokračovat i nadále. Smlouva s Manchesterem City se totiž na základě čtvrtečního podpisu protáhla o další dva roky.

Dosavadní kontrakt měl bývalému stratégovi Bayernu či Barcelony na Etihad Stadium vypršet na konci právě probíhající sezony 2020/2021, s tím, že nový dokument ho udrží na modré straně Manchesteru až do léta 2023.

"Už od svého příchodu se tu cítím moc dobře. Dosáhli jsme společně velké věci, stříleli jsme góly, vyhrávali zápasy i trofeje. Na tyto úspěchy jsme hrdí. Cítit tak silnou podporu je to nejlepší, co může kouč dostat," liboval si odborník, jenž trénuje v Premier League od roku 2016 a za tu dobu dosáhl na dva mistrovské primáty, jeden FA Cup a tři Ligové poháry.

Spokojeno je také vedení Citizens. "Prodloužení smlouvy s Pepem je přirozeným vyústěním a dalším krokem na cestě, po které jdeme už hodně let," vzkázal klubový šéf Khaldoon Al Mubarak.

Guardiola, který si z odkoučovaných 245 zápasů City připsal 181 výher a 36 porážek, už vede movitou značku pátým rokem, čímž překonal své předchozí štace na Camp Nou (čtyři sezony) a Allianz Areně (tři ročníky).

Nejmladší hráč, který kdy hrál bundesligu? Sahin může být sesazen novým zázrakem Dortmundu