Doba, kdy byl Hamšík ideálním prototypem záložníka box-to-box, už je pryč...

Doba, kdy byl Hamšík ideálním prototypem záložníka box-to-box, už je pryč...

Slovenský vůdce ve službách čínského celku Dalian Pro Marek Hamšík (33) už je podle českého televizního komentátora Jaromíra Bosáka pouze stínem někdejšího rozdílového hráče, který patřil v barvách SSC Neapol po mnoho let k nejdůležitějším postavám Serie A.

Podle člena Realu TOP Praha to bylo znát také v plzeňské Doosan aréně, kde během devadesáti minut až tolik nepředvedl...

"Marek má za sebou dokonalou, fantastickou kariéru. Za Neapol odehrál 408 ligových utkání, nastřílel v nich stovku gólů, v reprezentaci nastoupil ke 126 zápasům. Tady se dá jen smeknout. Pořád je kapitánem týmu, figurou, k níž se spoluhráči, trenéři i fanoušci upínají. Jenže rodák z Banské Bystrice už nehraje italskou ligu. Druhou sezonu tráví v Číně, navíc v posledních měsících nehraje. A i kdyby hrával, čínská liga je o několik pater níže než průměrná soutěž v Evropě. Je to vidět," všiml si ve svém komentáři pro server seznamzpravy.cz pětapadesátiletý rodák z Chebu.

Tečka za letošní Ligou národů proti české repre mu příliš nesedla. "Jediná výborná průniková přihrávka, žádná střela, málo kontaktů s míčem. Bylo patrné, že už potřebuje daleko více prostoru kolem sebe, necítí se na žádné dostihy, hru pod tlakem. Nulová herní praxe, tomu odpovídá i zápasová kondice. Doba, kdy byl ideálním prototypem záložníka box-to-box, už je zkrátka pryč. Rozepisuji se o tomto excelentním hráči proto, ne abych ho haněl, naopak si ho velmi vážím, ale proto, že jeho výkon víceméně charakterizuje vystoupení celého slovenského týmu," podotkl dlouhodobě nejoblíbenější komentátor České televize, jehož slova nabídl portál seznamzpravy.cz.

Pravdou je, že poslední soutěžní zápas na klubové úrovni sehrál bývalý hráč Brescie či Slovanu Bratislava na konci září a mezi říjnovou a listopadovou repre pauzou už se ani zpět do Asie nevracel.