Masopust? Na mezinárodní úrovni nestačí jen rychlost slušná na českou ligu, tvrdí Bosák

Masopust? Na mezinárodní úrovni nestačí jen rychlost slušná na českou ligu, tvrdí Bosák

Ofenzivně laděný rychlík Lukáš Masopust (27) nastoupil za Slavii v této sezoně do jedenácti soutěžních duelů a na svém kontě má jednu trefu. Od ofenzivního hráče by se však možná čekalo kapánek více.

To samé platí i pro národní tým, kde je v tuto chvíli bývalí hráč Jablonce a Jihlavy na sedmnácti mezinárodních vystoupeních, s tím, že od svého debutu v áčku v roce 2018 skóroval také jen jednou.

V Lize národů přitom odehrál dvojnásobný mistr Fortuna:ligy v základní sestavě Česka pět utkání a je zřejmé, že je pro Jaroslava Šilhavého na svůj post volbou číslo 1. S tím však tak úplně nesouhlasí Jaromír Bosák...

"Jaroslav Šilhavý poslal do utkání velmi očekávanou sestavu, jen jsem čekal, že by příležitost v základní jedenáctce mohl dostat Černý namísto Masopusta. Stalo se až v poločase. Střídání nebylo nikterak překvapivé, protože Lukáš Masopust marně hledá formu, která ho do reprezentace vynesla. Na mezinárodní úrovni nestačí jen rychlost slušná na českou nejvyšší soutěž," připomněl na webu seznamzpravy.cz známý televizní komentátor.

Odborník z České televize mu ale kromě slabé produktivity vyčítá také to, že od něj často odpadávají balony. "Ofenzivní hráč musí zapisovat přihrávky a góly, ale hlavně si musí rozumět s míčem. Nesmí se množit chyby při prvním doteku nebo zpracování. Když tímto způsobem zaškrtíte čtyři nebo pět nadějných akcí za poločas, mužstvu to dvakrát nepomůže. Nikde není psáno, že se za pár týdnů nemůže na scéně vynořit „starý“ Lukáš Masopust, samozřejmě bych mu to přál, ale na základní sestavu národního týmu mi to dnes nevychází," ozřejmil na seznamzpravy.cz Bosák.

Jak tomu bude asi v roce kalendářním roce 2021?

S trenérem Tedescem jsme si skvěle sedli, libuje si Král, jehož osoba zajímá Everton i Newcastle