Conte: Chelsea po zisku titulu propásla možnost získat dva hráče, kteří by ji dostali na vrchol

Conte: Chelsea po zisku titulu propásla možnost získat dva hráče, kteří by ji dostali na vrchol

Antonio Conte působil na Stamford Bridge v letech 2016-2018 a hned ve své první sezoně senzačně vyhrál s týmem ligový titul. V té druhé získal triumf v FA Cupu, ale ani to vedení klubu nestačilo a po jeho druhé sezoně byl nahrazen Sarrim.

Samotná Chelsea však Contemu zůstala v srdci. „Stamford Bridge už navždy zůstane v mém srdci, o tom není pochyb. Prožil jsem tam dva úžasné roky a už od prvního dne jsem s fanoušky cítil silné pouto,“ uvedl italský stratég.

Conte se nezdráhal promluvit ani o Abramovičovi. „Jeho vášeň pro fotbal byla neuvěřitelná, zejména během mé první sezony, jelikož jsme byli v úzkém kontaktu. Vyptával se mě na herní styl a na mé představy. Mnohokrát mě navštívil přímo v tréninkovém centru. Myslím, že je to jeden z nejzapálenějších lidí, které jsem kdy poznal,“ řekl.

Nynější kouč Interu Milán také prozradil, jaké hráči mohli Blues posílit. „V Chelsea jsem žádal o dva hráče a po zisku ligového titulu jsme byli velmi blízko k jejich získání. Tím prvním byl Romelu Lukaku a tím druhým Virgil van Dijk. S oběma jsme byli v každodenním kontaktu a já vždy říkal, že by náš tým mohli zlepšit o 30 procent,“ přesvědčivě konstatoval.

„Myslím, že jsme propásli možnost dostat Chelsea na samý vrchol, kde by se mohla udržet řadu let. Byla škoda, že k tomu nedošlo a Romelu nyní v Interu ukazuje, že jsem se nemýlil, stejně tak to ukazuje Van Dijk v Liverpoolu,“ zakončil jednapadesátiletý Ital.