Sparťanská mládež Hřebíka těší: Manchester United, City či Chelsea jsou až za námi. To je přece úžasné

Sparťanská mládež Hřebíka těší: Manchester United, City či Chelsea jsou až za námi. To je přece úžasné

Jak už jsme vás informovali před necelými dvěma týdny, z jednatřiceti nejlepších soutěží Starého kontinentu patří Sparta ohledně odchovanců a mládežnických akademií ke špičce.

Z žebříčku UEFA vyplývá, že v aktuálním ročníku 2020/2021 má na prvoligových mapách hned 50 odchovanců, což ji řadí na jedenácté místo, které si dělí s Benfikou Lisabon a Barcelonou. A jakou to dělá nejslavnější tuzemské značce radost?

"Každý úspěch ve srovnání hodnocení jednotlivých akademií je jistě motivující, ale i zavazující. Pokud však chceme stále patřit mezi nejlepší, musíme hledat cesty ke zkvalitnění naší práce. Investovat do infrastruktury, vzdělání, zvyšovat náročnost požadavků na hráče i trenéry, učit se od těch nejlepších a především sledovat, jakým směrem se vyvíjí moderní fotbal. V českých podmínkách v současné době nachází uplatnění v 1. lize a různých klubech celkem 56 odchovanců fotbalové akademie ACS, tedy téměř 3 týmy. To je relativně vysoké číslo. Jenomže s uplatněním českých hráčů v předních zahraničních klubech to již tak slavné není. V konkurenčním prostředí evropského fotbalu jsou požadavky mnohem vyšší. To je odpověď na to, jakým směrem a kam bychom se měli snažit posunout... Stejně tak by mělo být velkou motivací pro naše nejlepší hráče, aby se dokázali prosadit v našem A-týmu a reprezentacích České republiky," citoval web sparta.cz slova vedoucího akademie Miroslava Kriega.

O své dojmy se podělil také samotný šéftrenér strahovské mládeže Sparty Jaroslav Hřebík. "To, že UEFA hodnotí už několik let naší akademii jako TOP mezi věhlasnými evropskými akademiemi, je hlavně vynikající vizitka našeho klubu. UEFA hodnotí akademie hodně objektivně. Jednotlivým ligám, ve kterých hráči vychovaní akademiemi hrají, přiřazuje kvalitativní koeficienty, posuzuje počty odehraných minut hráči v zápasech a tak dále. Když se podíváte na tabulku, tak máme stejné ohodnocení jako FC Barcelona. O devatenáct míst za námi je Manchester United, o dvacet RB Salzburk, o třicet Manchester City a o čtyřicet Chelsea. To je přece úžasné. Samozřejmě je důležité, jaké máme vytvořené podmínky. Máme vynikající pedagogicky a odborně vzdělané lidi, kteří u nás ve Spartě rádi pracují. Velmi často slyším, že říkají, jak už se těšili do práce," doplnil na stránkách sparta.cz jednasedmdesátiletý odborník, jenž v minulosti trénoval letenské "S" hned dvakrát a to v letech 2001 - 2002 a 2004 - 2005.

NEJEFEKTIVNĚJŠÍ MLÁDEŽNICKÉ AKADEMIE? SPARTA PORÁŽÍ PORTO I LYON A JE NA TOM STEJNĚ JAKO BENFIKA S BARCOU