Žižkov mění trenéry a dočasně si plácl s Vavruškou, který si z Jablonce stahuje Čížka

Žižkov mění trenéry  a dočasně si plácl s Vavruškou, který si z Jablonce stahuje Čížka

Ambiciózní vedení Viktorie Žižkov odvolalo po dvou druholigových prohrách realizační tým na čele se Zdeňke  Haškem a proti Líšni už povedou celek z Prahy 3 jiní odborníci.

Posledních pět podzimních utkání odkoučuje na žižkovské lavičce David Vavruška, jemuž budou vypomáhat asistenti Daniel Sochor a Tomáš Čížek, jenž se kvůli tomu přesunuje z Jablonce.

Kromě domácího střetu s druhou Líšní v proseckém azylu jde o klání proti Varnsdorfu, Dukle, Vlašimi a Jihlavě, kterou žižkovský soubor přivítá 5. prosince.

"David Vavruška přichází, dle dohody, k týmu na zbytek podzimní sezony, poté se vrátí k práci v mládežnické kopané. Tomáš Čížek ještě nedávno nazouval kopačky coby hráč. Zbytek realizačního týmu pokračuje na svých pozicích," zaznělo na stránkách fkvz.cz.

Zmíněný Čížek dosud pracoval v jablonecké rezervě, kde pomáhal Vodičkovi. "Je to pro mě výzva a nová trenérská zkušenost, jak získat další znalosti. Některé zápasy Viktorie jsem viděl, je to určitě aspirant na vrchní příčky. V kádru je spousta zkušených hráčů jako Zoubele, Pudil, Diviš, Pázler, Švenger," okomentoval svou výpomoc pod televizní věží jednačtyřicetiletý Čížek, jenž jako hráč prošel i Kazaní, FK Moskva nebo Spartou.

Nový hlavní trenér by měl být oznámen za pár týdnů a Švengera, Zoubeleho, Pudila a spol. převezme na startu zimní přípravy.

Šmicerova, Kollerova a Barošova FEVOLUCE? Ano! Ale přijde i Řepkova řádná sebereflexe?