Měl jsem radost, když mě Jakub Štáfek oslovil, říká Berger. "Vyšehrad" neodmítli ani Bednář, Rosický či Řepka

Měl jsem radost, když mě Jakub Štáfek oslovil, říká Berger. "Vyšehrad" neodmítli ani Bednář, Rosický či Řepka

Rodící se film "Vyšehrad" byl tento týden dotočen. Jeho tvůrci na čele s Jakubem Štáfkem oznámili poslední klapku a nyní bude následovat postprodukce, s tím, že premiéra by mohla proběhnout ještě v průběhu jara příštího roku.

Snímek bude mimochodem lákat i na spoustu sportovních osobností, v nichž budou hrát prim zejména fotbalisté a hokejisté.

Pod dílem se mimo jiné podepsali i Vladimír Šmicer, Tomáš Řepka, Tomáš Rosický, Jan Koller, Václav Kadlec, Lukáš Zelenka, Jiří Tlustý, Jakub Voráček, Ondřej Pavelec, Petr Mrázek či Radko Gudas.

Např. exsparťan Bednář už si zahrál i v seriálu. "Jsem z natáčení vždycky nervózní, není to jako fotbal. Tady ale naštěstí hraju sám sebe a celý je to úsměvný, s trochou nadsázky, ale i trochou pravdy. Jsem zvědavý na výsledek," citoval iSport.cz slova sedmatřicetiletého rodáka z Prahy, jenž si v minulosti zahrál i za Hearts, West Bromwich Albion, Leicester City či Blackpool.

Za svůj výkon pak byl speciálně pochválen Patrik Berger, u nějž je podle autorů patrný herecký talent. "Měl jsem radost, když mě Kuba Štáfek oslovil. Jednak proto, že jsem ještě nikdy u žádného natáčení nebyl, ale taky proto, že se mi moc líbil seriál a byla podle mě velká škoda, že skončil,“ uzavřel na stránkách Deníku Sport bývalý záložník Dortmundu či Liverpoolu.

P.S.: Zatímco Miroslav Hanuš si vystřihl roli Romana Berbra, Jaromír Bosák hrál sám sebe.

Sparťanská mládež Hřebíka těší: Manchester United, City či Chelsea jsou až za námi. To je přece úžasné