Jihlava je po debaklu s nováčkem desátá. Ostuda, omlouváme se sponzorům i fanouškům, tvrdí Křeček

Jihlava je po debaklu s nováčkem desátá. Ostuda, omlouváme se sponzorům i fanouškům, tvrdí Křeček
OBSAHUJE OHLASY

Jihlava je nejspíše nejtradičnější prvoligový celek, který momentálně působí ve Fortuna národní lize. Jeden z favoritů na postup mezi elitu se ovšem v letošním ročníku soutěže nachází velmi hluboko pod očekávanou pozicí.

Do první ligy letos postoupí pouze vítěz soutěže a sestoupí naopak tři nejhorší celky z první ligy, aby se počet v obou soutěžích po komplikovaném koronavirovém ročníku 2019/20 vyrovnal. Mezi největší favority patří právě Jihlava, Viktoria Žižkov, Dukla Praha či Hradec Králové. Tuto roli ovšem potvrzuje pouze poslední jmenovaný celek.

A nejhůř je na tom naopak právě Jihlava. Ta po reprezentační pauze prohrála s nováčkem soutěže Blanskem vysoko 1:4 a v tabulce FNL je až desátá. A trenér Aleš Křeček byl po utkání opravdu dosti rozzlobený. "Teď jsme obrovsky zklamaní, prohra 1:4 znamená ostudu pro tento klub, tým i pro mne. Za celý tým se omlouvám fanouškům a sponzorům klubu,“ nechal se slyšet kouč Jihlavy.

„Fotbal se hraje na góly, nikoli na herní dojem či krásu. A my jsme dnes inkasovali hned čtyři a vstřelil pouze jeden, tudíž se zrodilo zasloužené vítězství Blanska, kterému jsme museli poblahopřát. Soupeř hrál hodně tvrdě a honil nás po celém hřišti, což jsme očekávali. Myslím si, že prvních 25 minut bylo z naší strany slušných. Vypracovali jsme si šance a drželi jsme balón. Jenže na to se nehraje, hraje se na góly, jak už jsem řekl," ohodnotil Křeček nepodařené utkání.