Proč to Eriksenovi v Itálii nejde? Má stejný problém jako Bale v Realu

Proč to Eriksenovi v Itálii nejde? Má stejný problém jako Bale v Realu

Christian Eriksen přestoupil v lednu z Tottenhamu do Interu Milán a Nerazzuri jej brali jako klíčovou posilu, dánská superstar ovšem nepodává takové výkony, jaké se očekávalo. Co za tím vším může stát?

Eriksen dříve předváděl skvělé výkony v Ajaxu a v Tottenhamu, po příchodu trenéra Mourinha se ale rozhodl londýnský klub opustit. Zájemců bylo několik, vítězně ovšem z bitvy o dánskou hvězdu vyšel právě Inter Milán. Po roce by ho ovšem mohl prodat, o Eriksena údajně stojí vícero klubů. Proč ale v Itálii dánský reprezentant neuspěl?

Jeho spoluhráč Romelu Lukaku totiž prozradil, že se Eriksen odmítl naučit italštinu. A bez znalosti místního jazyka se mu nedaří přizpůsobit se místnímu prostředí a to se tak logicky projevuje i na hřišti. Stejné problémy měl během působení v Realu Madrid i Gareth Bale, jenž se ani za sedm let v klubu nestihl se naučit dostatečně dobře španělsky.

"Je to výborný hráč a rád bych mu pomohl. Ale je to těžké. Prvně se musí naučit italsky, to je základ," prozradil Lukaku. Eriksen přitom v Itálii působí už skoro rok. "Pokud se naučí italsky, tak mu to na hřišti půjde líp," je přesvědčený Lukaku. Otázkou ovšem je, zda Eriksen neuteče zpět do Anglie nebo ještě někam úplně jinam.