Emoce k fotbalu patří, tři góly v Liberci vám připadají málo? Rada spokojeně po derby

Emoce k fotbalu patří, tři góly v Liberci vám připadají málo? Rada spokojeně po derby

Podještědské derby uvedlo v program osmé kolo Fortuna ligy. A vítězně z něj vyšel Jablonec, jenž zvítězil na hřišti Liberce 3:1. Oproti minulému zápasu byl velmi spokojený hlavně pověstný "trenér nervák" Petr Rada, šéf jablonecké lavičky.

Doma Brnu před čtrnácti dny Jablonec podlehl 0:1 po mizerném výkonu, který ovšem Petr Rada sledoval pouze z "pohodlí" domova. "Byl jsem u televize hodně vynervovaný. Ale k fotbalu emoce patří, bez nich to nejde. Dnes jsem spokojený, předvedli jsme dobrý fotbal a zaslouženě jsme zvítězili," nechal se slyšet na své poměry klidný Petr Rada.

Čtyři branky v derby? Málo to není. "V derby nikdy moc šancí není, ale my jsme si s protiútoky Liberce poradili a sami jsme vepředu byli aktivní. Zbytečná byla akorát ta penalta. Ale my jsme vyhráli 3:1 a dát venku Liberci v derby tři góly považuji za úspěch. S výsledkem i výkonem jsem spokojený," opustil kamery ČT Sport Rada.

Liberecký trenér Pavel Hoftych zažil stejnou situaci jako Petr Rada proti Brnu a prohru 1:3 tak okomentoval jeho asistent Pavel Medynský. "Zkrátka se nám to dnes nepovedlo. Jablonec byl aktivnější na míči, my v tomhle zaostávali. Zaslouženě jsme prohráli. Hráčům očividně koronavirová a reprezentační pauza sebrala vítr z plachet," prozradil Hoftychův asistent