Maďarská hvězda má po Realu dalšího zájemce, tentokrát z Premier League

Maďarská hvězda má po Realu dalšího zájemce, tentokrát z Premier League

Dnes už každý ví, že se do špičkového fotbalu dá dostat i z rakouského Salzburgu. Jasným důkazem byl loni v lednu kanonýr Erling Haaland, jenž na střeleckou fazónu v Red Bullu navázal i v bundesligové Borusii Dortmund. 

Je dost možné, že i v lednu 2021 se do Evropy vydá nový Haaland. Tentokrát je to ale záložník a jeho jméno je Dominik Szobolai. Toho si momentálně všímá celá Evropa, kromě nadstandardních výkonů v rakouské bundeslize se totiž předvedl i v kvalifikaci na mistrovství Evropy, na které jeho Maďarsko postoupilo, a v Lize národů.

Čerstvě dvacetiletý Szobolai je sice Maďar, z MTK Budapešť ovšem odešel do Rakouska v roce 2017. Zde hrál za Liefering a nyní za Red Bull Salzburg a momentálně patří k nejlepším hráčům místní ligy. Je tak klidně možné, že se bude scénář Haaland z loňska opakovat. Salzburg podle všeho umí produkovat a nacházet obrovské talenty.

O Szobolaie stál jednu chvíli i slavný Real Madrid, nyní má ale velkého zájemce i v anglické Premier League. O jeho služby podle všeho stojí londýnský Arsenal v čele s Mikelem Artetou, jenž v něm vidí velkou posilu záložní řady. 

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.