Brno doma hostí Příbram. Žádný slabý tým v lize není, říká trenér Zbrojovky před záchranářským duelem

Brno doma hostí Příbram. Žádný slabý tým v lize není, říká trenér Zbrojovky před záchranářským duelem

V loňské sezóně se jeden tým se štěstím udržel, druhý naopak se štěstím postoupil do první ligy. Nedělní duel brněnské Zbrojovky s Příbramí se tak i vzhledem k postavení obou týmů v tabulce nedá brát jinak než záchranářský veledůležitý souboj.

Ani jeden tým na tom totiž není vůbec dobře. Příbram má na svém kontě zatím pouze jeden jediný bod. To ještě do minulého kola platilo i o Zbrojovce, ta ale překvapivě dokázala zvítězit na hřišti Jablonce 1:0 a po sérii nepovedených utkání je tak brněnský tým na koni. I přesto se ale jedná o tabulkově nejhorší týmy v lize a motivace obou týmů bude jasná.

Pro Příbram jsou tři body doslova nutnost, prohru s posledním týmem tabulky by ale v Brně lehce nenesli. Ani jeden tým však nic nepodceňuje. „Poznali jsme, jak chutná vítězství. Věříme tomu, že by nám tento výsledek mohl pomoci a že to prokážeme doma kvalitní hrou a výsledkem proti nevyzpytatelné Příbrami, protože jedině tak potvrdíme venkovní výhru,“ prozradil před zápasem brněnský kouč Miloslav Machálek.

„Dobře víme, že v lize není žádný slabý tým. Musíme k utkání přistoupit maximálně zodpovědně, soustředit se jen na náš výkon a snažit se, aby byl co nejlepší. Víme, že nám nepomohou diváci, ale to bylo dané dlouho dopředu a je to věc, kterou nedokáže ovlivnit,“ pokračoval Machálek. 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.