Solskjaer touží po hvězdě Realu. Zidane ovšem oponuje: Není na prodej!

Solskjaer touží po hvězdě Realu. Zidane ovšem oponuje: Není na prodej!

Manchester United a Real Madrid mezi sebou provedly několik historických přestupů, tím nejvýznamnějším je pochopitelně transfer Cristiana Ronalda z Old Trafford na San Bernabeu v roce 2009. Od té doby proběhlo ale více nedotažených než dotažených přestupů.

Významným transferem byl i přestup Angela di Marii z Realu do Manchesteru United v roce 2014, na argentinského záložníka ale v Manchesteru dobře nevzpomínají. Hovořilo se ale o dalších mnoha jménech, Real se zajímal o Paula Pogbu, United naopak lovili Jamese Rodrígueze, Isca či Sergia Ramose. Nyní ale kouč Ole Gunnar Solskjaer stojí o dalšího obránce.

Je prý možné, že se Red Devils pokusí v létě Ramose angažovat, zájem ovšem mají i o jeho stoperského kolegu Raphaela Varana. Přestože je mu pouze sedmadvacet let, za Bílý balet kope už od roku 2011 a od té doby se stihl vypracovat v jednoho z nejlepších stoperů na světě. Za vše hovoří jeho sbírka trofejí, Varane je čtyřnásobným vítězem Ligy mistrů, vicemistrem Evropy, mistrem světa a trojnásobným španělským šampionem.

Po ročním působení v A týmu francouzského Lens, kde vyrůstal, a desetiletém angažmá v Realu Madrid by mohl Varane v létě okusit i anglickou Premier League. Jeho příchod však bude pro trenéra Solskjaera i další vyjednávače z Manchesteru velkým oříškem. Trenér Realu Zinedine Zidane totiž na svého krajana nedá dopustit a Rudým ďáblům vzkazuje: "Varane není na prodej, za žádnou cenu!"