Souček s Coufalem své šance spálili, West Ham i tak vyhrál, Fernandes spasil Rudé ďábly

Do Premier League se po reprezentační pauze vrátila vítězně Chelsea, která se po výhře v Newcastlu dočasně posunula na první místo tabulky. Ve formě hrající Aston Ville se ale tolik nedařilo. V souboji dvou znepřátelených trenérů Josého Mourinha a Pepa Guardioly se radoval první jmenovaný. Manchester United pak zvítězil nad West Bromwich Albion 1:0. West Ham na hřišti posledního Sheffieldu United zvítězil díky brance Hallera. Everton přestřílel Fulham.

Blues šli do vedení díky vlastní brance už v 10. minutě a vydrželo jim to celý zápas, na 2:0 naopak výsledek pojistil Tammy Abraham a Chelsea je momentálně v Premier League první, během víkendu se na ni ale může dotáhnout vícero týmů. Bodově se na Blues mohla dotáhnout Aston Villa, ta ale šanci nevyužila a doma podlehla Brightonu 1:2.

Mourinhův Tottenham měl proti Manchesteru City výrazně horší statistiky, na góly ovšem utkání skončilo 2:0. Kohouti se prosadili už na úvod zápasu a po zbylých 90 minut převážně bránili, záložník Lo Celso ovšem pojistil vítězství a Mourinho tak slaví triumf nad dlouholetým rivalem, s kterým se dříve setkával během El Clasica nebo manchesterského derby.

Druhý manchesterský celek ovšem ze zápasu proti West Bromwich Albion vyšel vítězně, o výhře Rudých ďáblů rozhodl jedinou brankou zápasu Bruno Fernandes z penalty.

Oba čeští reprezentanti v barvách West Hamu mohli se v prvním poločase zapsat mezi střelce. Coufal to zkoušel na zadní tyč, ale brankář Aaron Ramsdale jeho pokus zneškodnil. Souček ve vyložené šanci zblízka netrefil bránu. Po změně stran tak vítězství „Kladivářů“ zajistil střelou zpoza vápna Sebastien Haller.