Z tréninku jsme museli Oscara poslat domů, klepal se zimou, pak nastoupil místo Bořila v Opavě, říká Trpišovský

Z tréninku jsme museli Oscara poslat domů, klepal se zimou, pak nastoupil místo Bořila v Opavě, říká Trpišovský
OBSAHUJE OHLASY

Slávisté porazili Opavu vysoko 6:0, ale dle slov trenéra Jindřicha Trpišovského si jeho svěřenci museli vítězství tvrdě odpracovat.

„Vstup od nás nic moc, postupně jsme hru ale vyrovnali, dali jsme branku po standardní situaci a měli i další šance. I soupeř měl ale příležitosti. Do zápasu jsme se rozbíhali postupně, výkon gradoval. Uklidnil nás druhý gól, který nám pomohl ke skvělému výkonu ve druhé půli. Výsledek jsme si museli ale vysloužit. Opava nám nedala nic zadarmo,“ hodnotil utkání lodivod sešívaných.

V základní sestavě nastoupili hned čtyři hráči z Afriky. „Jsem rád, jak vše afričtí kluci zvládají. Jen se podívejme například na počasí. Před pár dny jsme cvičili standardní situace a museli jsme poslat domů Oscara, protože se klepal zimou. Vždy je to o složení týmu. Strašně záleží na tom, jak jsou tu dlouho,“ okomentoval jejich roli kouč.

Byť se Bořil pro utkání stihl uzdravit, na jeho postu levého obránce zůstal Oscar Dorley. „Rozhodla typologie zápasu a Oscarovy výkony, kvůli kterým nebyl důvod ho vyndavat ze sestavy. Volba byla v tuhle chvíli jasná,“ prohlásil Trpišovský.

Ke skvělému výkonu v druhé půli rozhodl druhý gól. „Díky kvalitě v útočné fázi a poziční kvalitě jsme přidali další branky, které nás uklidnily. Výsledek vypadá na papíře jednoznačně, ale museli jsme si ho tvrdě odpracovat,“ dodal.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.