Barcelona bude v lednu na přestupovém poli znovu aktivní, má dojít až k osmi přestupům

Barcelona bude v lednu na přestupovém poli znovu aktivní, má dojít až k osmi přestupům

Zatím co celý svět očekává utlumení aktivity na přestupovém trhu během krize zapříčiněnou pandemií koronaviru, Barca se může těšit na poměrně rušný leden. Ať už z pohledu odchodů, nebo příchodů.

Španělský deník Sport píše, že zimní přestupové období na Camp Nou bude stejně hektické, jako to letní. Katalánci tehdy uzavřeli až 14 přestupů. První tým Blaugranas posílili Miralem Pjanič, Pedri, Francisco Trincão, Matheus Fernandes a Sergiño Dest.

Na druhé straně odešlo hráčů ještě více. Luis Suarez, Arturo Vidal, Ivan Rakitić, Arthur Melo, Nelson Semedo, Rafinha, Carles Perez, Marc Cucurella a Jean-Clair Todibo. Katalánský velkoklub na příchod pěti hráčů vynaložil 119 milionů eur, ale na prodeji utržil 126,5 milionů eur. Rozhodně se jednalo o jedno z nejnáročnějších přestupových období v historii klubu.

V Barceloně očekávají nabité transfery. Klub chce podepsat Memhise Depaye z Lyonu a Érica Garcíu z Manchesteru City. Moměntáně jsou na prodej Junior Firpo, Samuel Umtiti, Matheu Fernandes a Martín Braithwaite. Dále potom Riqui Puig a Carles Aleñá mají odejít na hostování. Navíc se stále neví, jak se vyvine situace okolo Lionela Messiho.