Krize Barcelony se prohlubuje, Messi dal jen osm přihrávek a třiadvacetkrát ztratil míč

Krize Barcelony se prohlubuje, Messi dal jen osm přihrávek a třiadvacetkrát ztratil míč

Barcelona nemá dobrý start do probíhající sezony. Začátek Ronalda Koemana na lavičce Blaugranas nemohl být horší, ale přece byl. Katalánci totiž prohráli i poslední zápas s Atlétikem Madrid 1:0.

Barca získala doteď jen 11 z 24 možných bodů. Vyhrála 3 zápasy, 3 prohrála a ve dvou případech remizovala. Na tým, který chce aspirovat na zisk titulu v LaLize je to ubohý bodový zisk. Svěřenci trenéra Koemana už hned v úvodu soutěže ztratili spoustu bodů na to, aby byl zisk titulu ve španělské nejvyšší soutěži reálný. Tak málo bodů Katalánci získali před 25 lety. Podobně špatný start se jim přihodil v sezoně 1995/96.

„Současná Barcelona je nejhorší za poslední čtvrt století,“ píší španělské deníky. „Od sezony 1995–96 na tom nebyla tak zle. I když měl tým špatný start, v letech 2002–03 a 2003–04 měli Barcelonští v této fázi aspoň 12 bodů. Teď jich mají jedenáct,“ shrnují fakta, které citoval web sport.cz.

Média kritizují i nedotknutelného Messiho. V zápase s Atlétikem dal jen osm přihrávek dopředu. „Pět přihrávek na Dembeleho, jedna Griezmannovi a dvě Pedrimu. Třiadvacetkrát ztratil míč. To je zápas, na který by měl Messi zapomenout,“ uvedl na sociální síti server Barca Times.