Černý den favoritů. Sparta dostala čtyřku, Plzeň selhala ve Zlíně

Černý den favoritů. Sparta dostala čtyřku, Plzeň selhala ve Zlíně

Zranění decimovaná Sparta zapsala šokující debakl. Plzeň selhala ve Zlíně.

AC SPARTA 2 : 4 SK ČESKÉ BUDEJOVICE

Domácí: 33. Moberg Karlsson, 63. Ladislav Krejčí ml.

Hosté: 14. Mészáros, 51. Brandner, 64. Javorek, 90+5. Brandner

SESTAVY

Domácí: Heča – Vindheim, Plechatý, Lischka, Matěj Hanousek – Ladislav Krejčí ml., Pavelka – Moberg Karlsson, Dočkal (C), Plavšić (65. Minčev) – Juliš.

Hosté: Drobný – Čolić (46. P. Novák), Králik, Talovierov, Skovajsa – Brandner, Čavoš (C), Javorek (90+1. L. Havel), Šulc (87. M. Valenta), Mészáros (74. Mršić) – Van Buren.

Sparta vstupovala do klání s Českými Budějovicemi jako jasný favorit. Daly se očekávat golové žně, ale asi nikdo nečekal, že budou především v Hečově brance. Hosté. kteří přesně před rokem (3:3) obraly letenské se favorita opět nezalekly. Předposlední tým tabulky nadělil domácím, kteří nastoupili v retro dresech velmi trpký dárek k 127. narozeninám.

Slepený tým Sparty od začátku nestíhal. Van Buren svůj nájezd zazdil, ale v 15. minutě vše napravil Meszáros. Jeho gol původně neměl být uznán, ale verdikt opravil videoasistent Rejžek. Letenští přidali a výsledkem byla akce kritizovaného Dočkala, který našel Karlssona, který propálil Drobného. Nesoulad ve stoperstvu letenských pokračoval i v druhém poločase, kdy se po chaosu mezi Lishkou a Hanouskem prosadil Brandner.

Letenská flotila se nezalekla a po centru Vindheima se krásnou hlavičkou prosadil Ladislav Krejčí mladší. Euforie Sparty trvala jen několik málo vteřin, když se za pomoci nešťastníka Lishky prosadil daleko nosnou střelou Javorek. Hořké sfouknutí oslavenecké svíčky si nechal na závěr opět Brandner, který obešel Heču a vychutnal si nefalšovanou jihočeskou veselici přímo na trávníku. V závěru se nechal ještě vyloučit zkušený Pavelka. Naopak zdecimovaná Sparta zapsala druhou porážku v řadě. Na Letné mají rozhodně o čem přemýšlet. 

FC FASTAV ZLÍN 1:0 FC VIKTORIA PLZEŇ

GÓLY

Domácí: 38. Poznar

Hosté:

SESTAVY

Domácí: S. Dostál – Simerský, P. Buchta, Procházka – Fantiš, Conde, Hlinka, Jiráček (C) – Jawo (89. Toutou Mpondo), Poznar (80. Dramé), Čanturišvili (90+2. Janetzký).

Hosté: A. Hruška – Řezník (82. Káčer), Hejda, Brabec (C), Limberský – Bucha, Kalvach, Al. Čermák (73. Alvir) – Ba Loua (82. J. Kovařík), Ondrášek (73. Beauguel), J. Kopic (62. Kayamba).

Plzeň motivována předchozí výhrou nad Spartou začala na zlínské Letné aktivně a brzy se mohla dočkat prvního golů. Dostál ovšem vychytal šance Kopice a Limberského. Po půl hodině hry již Plzeň větřila šanci na penaltu po roce Simerského, kterou ovšem odvolal VAR  a přišel trest. Jawo před brankou našel nedávného reprezentačního debutanta Poznar, který proti svému bývalému zaměstnavateli zaznamenal již třetí gol.

Namotivovaný Zlín nepřestával hrozit, ale velké příležitosti Poznara a Fantiše se neujaly. A jelikož vyšly následné pokusy Řezníka, Ondáška, střídajícího Beauguela a Hejdy nazmar. Na světě byla první (a zdaleka ne poslední) senzace 8. ligového kola. Plzeň se propadla na čtvrté místo, statečně i štastně bojující Zlín se vyšvihl na osmou příčku.

Další výsledky 8. kolo první fotbalové ligy:

ZBROJOVKA BRNO - 1. FK PŘÍBRAM 1:1

Branky: 5. Hladík - 77. Pilík z pen. 

SESTAVY

Brno: Floder - Moravec, Dreksa, Gajič, Kotula - Štepanovský, Sedlák, Šumbera (58. Čermák), Fousek (58. Růsek) - Hladík (80. Pachlopník), Přichystal (90. Fila). Trenér: Machálek.

Příbram: Kočí - Svoboda, Diarra, Soldát, Cmiljanovič - Nový (73. Pilík), Folprecht, Rezek, Zorvan, Vávra (87. Vais) - Belej (58. Voltr). Trenér: Čuhel.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.